Expediční kamera – Welzlování 2019

Datum akce: 16.3.2019
Čas akce: 16:00
Zábřeh

Milovníci dobrodružství a objevování se mohou těšit na přehlídku cestovatelských a outdoorových filmů EXPEDIČNÍ KAMERA. Ta se letos v zábřežském kině Retro uskuteční v sobotu 16. března od 16 hodin a nabídne nadmíru bohatý program.

A jaké filmy diváci v Zábřehu uvidí? Český snímek Matsés zachycující expedici do nitra peruánské džungle, mrazivý příběh horolezce zraněného těsně pod vrcholem vysněné hory v pohoří Kašmír, novozélandské adrenalinové putování na horských kolech, medailonek americké handicapované lezkyně ve snímku Stupmed a také Kroky na hraně neboli běžeckou výpravu slovenských ultraběžců po stopách židovské historie.

Kromě pěti soutěžních snímků „expedička“ uvede rovněž dokument postřelmovských horolezců Zdeňka a Jakuba Mikulových o jejich cestě na šestitisícové vrcholy v oblasti bolívijského města La Paz. Festivalový program zpestří také komentovaná kuchařská show spojená s degustací hmyzích specialit. Hmyzí gastronomii do Zábřehu přijede propagovat Milan Václavík, jeden z nejzkušenějších hmyzích kuchařů u nás. Hmyz bude připravovat přímo před zraky návštěvníků.

Doprovodný program festivalu nabídne i „bosochodník“, tedy improvizovanou zážitkovou stezku pro bosé nohy.

Nejlepší festivalový film vyberou sami diváci prostřednictvím anketních lístků, jež budou na závěr slosovány. Podrobné informace o festivalu i připravovaných filmech lze nalézt uvedených webových stránkách.