První jarní pochod – Memoriál Arnošta Valenty – 25. ročník

Datum akce: 22.3.2019
Čas akce: Start 16:00 - 18:00
Zábřeh

Pětadvacátý ročník Prvního jarního pochodu se bude konat v pátek 22. března 2019.  První jarní pochod připomíná útěk svébohovského rodáka, studenta gymnázia a pilota Arnošta Valenty z nacistického zajateckého tábora. Tradičně jsou připraveny 3 trasy, které startují od zábřežského Gymnázia mezi 16. a 18. hodinou.

Trasa 15 km vede od gymnázia k lihovaru dále přes Bořiny, minete rozcestník Na Horách a pokračujete po zelené turistické značce k rozcestníku Nad Václavovem, kde zelenou značku opustíte a pokračujete do Svébohova. Ze Svébohova vyrazíte do Václavova, kde na vás čeká kontrola a také občerstvení. Zpět do Zábřeha se dostanete přes Růžové Údolí.

Trasa 35 km vede přes Nemili a Hoštejn na Drozdovskou pilu, kde je první kontrola. Odtud se vydáte do Jedlí a následně do Václavova, kde je druhá kontrola této trasy. Z Václavova se již vracíte zpět na gymnázium.

Trasa 50 km vede stejně jako předchozí trasa přes Nemili, Hoštejn a kontrolu na Drozdovské pile. Dále přes Crhov do Cotkytle na druhou kontrolu a následně přes Štíty a Jedlí do Václavova na poslední kontrolu a odtud už zpět na gymnázium.

Účastníci pochodu jsou povinni mít reflexní prvky, které bude na trasách kontrolovat policie