Cesta od ideálů k realitě – setkání s biskupem Václavem Malým

Datum akce: 11.2.2020
Čas akce: 17:00
Zábřeh

 

Jednou z výrazných postav listopadových dnů před třiceti lety byl také Václav Malý, současný pomocný biskup pražský. Zúčastnil se řady důležitých jednání a bezesporu se stal jednou z nezapomenutelných osobností tehdejších přelomových událostí.

Česká křesťanská akademie a Komunitní centrum Postřelmovská 14 vás zvou na setkání, díky kterému se budeme moci nejen vrátit o třicet let zpět, ale hlavně přemýšlet o odkazu těchto dnů, ale i o nenaplněných ideálech. Budeme klást otázky týkající se naší společnosti, budeme se zamýšlet nad tím jak a v čem jsme se za minulé období změnili. Máme a můžeme mít nějaké sny i v dnešní době? Jaké hodnoty zůstávají neměnné, když se tolik věcí proměňuje před našima očima? Jakou perspektivu může mít dnešní mladá generace?

Setkání s biskupem Václavem Malým se uskuteční v úterý 11. února v 17 hod. v Katolickém domě v Zábřehu. Bude mít dvě části – po přednášce pana biskupa bude následovat moderovaný rozhovor, v jehož části bude prostor i pro otázky z řad posluchačů. Nad setkáním přijal záštitu starosta města Zábřeh, František John.