Adventní akce v Zábřeze

Datum aktuality: 21. 11. - 22. 12. 2019
Adventní akce v Zábřeze

Přinášíme přehled zábřežských akcí a událostí, které se vážou k adventu a vánočním tradicím.
21. listopadu ZAHÁJENÍ PUNČOVÉ SEZÓNY
Levandulová kavárna chystá zahájení punčové sezóny ve čtvrtek 21. listopadu. Punče můžete ochutnat vždy ve čtvrtek v čase od 15:00 do 19:00 hodin.

23. listopadu OTEVŘENÍ VÁNOČNÍHO STÁNKU U ZLATÉ SVINĚ
Oblíbený stánek „na čtverci“ na náměstí Osvobození s nabídkou několika desítek druhů punčů a svařáků můžete navštěvovat až do 6. ledna.

24. listopadu PERNÍČKOVÁNÍ S MEIS ZÁBŘEH
MEIS Zábřeh pořádá již tradiční Perníčkování. Tato akce navodí správnou předvánoční atmosféru. Nazdobit perníčky si děti mohou přijít do Konírny (vchod ze dvora Kina Retro) od 13:00 hodin. V 15:00 hodin se bude za odměnu v kině Retro zdarma promítat pohádka Čertí brko.

27. listopadu TVOŘENÍ ADVENTNÍCH VĚNCŮ
Mateřské a rodinné centrum Hnízdo pořádá společné tvoření adventních věnců. Zájemci si přinesou vlastní korpus věnce. Tvořit se bude v klubovně Hnízda od 8:30 do 11:30 a odpoledne od 15:30 do 18:00 hodin.

28. listopadu VÁNOČNÍ VÝSTAVA
Klub důchodců města Zábřeh na ul. Nerudova 7, pořádá vánoční výstavu od 14:00 hodin.

28. listopadu PRVNÍ ADVENTNÍ ČTVRTEK PŘED LEVANDULOVOU KAVÁRNOU
Každý čtvrtek během adventní doby si od 15:00 do 19:00 můžete přijít užít vánoční atmosféru k Levandulové kavárně a ochutnat levandulový punč. První čtvrtek bude spojen s rozsvícením vánočního stromu v 18:00 hodin.

1. prosince SETKÁNÍ S MIKULÁŠEM A ROZSVĚCENÍ VÁNOČNÍHO STROMU
Spolek Metoděj spolu s městem Zábřeh a zábřežskými skauty pořádá tradiční setkání s Mikulášem a rozsvěcení vánočního stromu.

2. prosince VÁNOČNÍ KONCERT VÁCLAVA HYBŠE
V Zábřeze naposledy vystoupí Orchestr Václava Hybše se svým vánočním programem. Tento rok bude hostem Kateřina Brožová. Koncert začíná v 19:00 hodin v velkém sále kulturního domu.

4. prosince TRADIČNÍ SOUTĚŽ V PEČENÍ
Tradiční soutěž v pečení vánočního cukroví se bude konat od 15:00 do 17:00 v aule III. Základní školy, Školská 406/11. Když domem zavoní vanilka, když nás dojímá vzpomínka, když spolu se nám být chce, jsou to ty nejkrásnější Vánoce!

5. prosince DRUHÝ ADVENTNÍ ČTVRTEK PŘED LEVANDULOVOU KAVÁRNOU
Každý čtvrtek během adventní doby si od 15:00 do 19:00 můžete přijít užít vánoční atmosféru k Levandulové kavárně a ochutnat levandulový punč. V tento čtvrtek bude na děti navíc čekat Mikuláš.

6. prosince MIKULÁŠSKÉ TVOŘENÍ
Mikulášské tvoření pro rodiče a děti se bude konat od 15:00 do 17:00 ve vestibulu III. Základní školy, Školská 406/11. Část výtěžku bude věnována na konto „Dobrý anděl“.

8. prosince VÍTÁNÍ ZIMY S MIKULÁŠEM
Naplaveniny ze Skaličky pořádají Mikulášskou nadílku, která bude v tělocvičně na Skaličce začínat ve 14:00. Příchod Mikuláše je plánován na 15:30. Pro děti bude připravena Mikulášova družina, nadílka, diskotéka a odpoledne plné řádění. Občerstvení zajištěno. Vstupné pro dospělé je 30 Kč, pro děti zdarma.

8. prosince ADVENTNÍ KONCERT ŽÁKŮ ZUŠ
Základní umělecká škola Zábřeh pořádá adventní koncert svých žáků. Ten se bude konat v kostele sv. Barbory od 15:00 hodin.

9. prosince ADVENTNÍ ZPÍVÁNÍ
Tradiční přehlídka pěveckých sborů z mateřských a základních škol v kulturním domě začíná v 16 hodin.

10. – 12. prosince VÁNOČNÍ VÝSTAVA
Práce žáků 1. i 2. stupně budou vystaveny v aule III. Základní školy, Školská 406/11. Připraven bude i doprovodný program.

12. prosince ADVENTNÍ TVOŘENÍ ŠPERKŮ A OZDOB
Příležitost příjemně se naladit na blížící se vánoční svátky a ručně vytvořit dárek někomu blízkému přinese adventní tvoření drobných šperků a vánočních ozdob v prostorách zábřežského muzea od 9:00 do 16:00 hodin.

12. – 15. prosince VÁNOČNÍ VÝSTAVA NA SŠSP a S ZÁBŘEH
Tradiční vánoční výstava a dny otevřených dveří v prostorách střední školy sociální péče a služeb je otevřena od čtvrtka do neděle.

12. prosince TŘETÍ ADVENTNÍ ČTVRTEK PŘED LEVANDULOVOU KAVÁRNOU
Každý čtvrtek během adventní doby si od 15:00 do 19:00 můžete přijít užít vánoční atmosféru k Levandulové kavárně a ochutnat levandulový punč.

13. prosince ADVENTNÍ KONCERT ŽPS SLAVICE
Ženský pěvecký sbor Slavice pořádá adventní koncert v koncertním sále ZUŠ od 17:00 hodin. Jako host vystoupí ženský pěvecký sbor Seniorky Šumperk pod vedením sbormistryně Mileny Brňákové.V rámci programu Slavic se představí jako sólistka Eva Grúzová.

15. prosince ANDREA ŠIROKÁ – SOPRÁN, HELENA FIALOVÁ- KLAVÍR
Adventní koncert sólistky opery Národního divadla Brno s dalším písňovým a operním obohacením. Na programu A. Dvořák, G. F. Händel, F. Fiala, J. Haydn a další. Akce se koná v kostele sv. Barbory od 16 hodin.

17. prosince VÁNOCE VE ŠKOLE A DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ
Základní škola a Dům dětí a mládeže Krasohled Zábřeh pořádají akci Vánoce ve škole, spojenou se dnem otevřených dveří.

17. prosince PŘEDVÁNOČNÍ POSEZENÍ S HUDBOU
Klub důchodců města Zábřeh na Nerudově 7 pořádá Předvánoční posezení s hudbou od 14:00 hodin.

18. prosince MORAVIA BIG BAND
Tradiční předvánoční koncert populárního zábřežského orchestru s hosty Jitkou Zelenkovou a Janem Smigmatorem má začátek v 19:00 hodin ve velkém sále kulturního domu.

19. prosince ČTVRTÝ ADVENTNÍ ČTVRTEK PŘED LEVANDULOVOU KAVÁRNOU
Každý čtvrtek během adventní doby si od 15:00 do 19:00 můžete přijít užít vánoční atmosféru k Levandulové kavárně a ochutnat levandulový punč.

21. prosince KONCERT ŽÁKŮ ZUŠ V KOMUNITNÍM CENTRU
Komunitní centrum, Postřelmovská 14 pořádá v sobotu 21. prosince od 15:00 hodin koncert žáků ZUŠ, který bude spojený se zamyšlením nad přesahem vánoční události do našeho života –  “Když je v životě všechno jinak”. Průvodní slovo bude mít Vítězslav Vurst.

22. prosince VÁNOČNÍ TRHY
Tradiční vánoční trhy se budou konat od 9:00 do 18:00 hodin na Masarykově náměstí. Před budouvou zámku bude v odpoledních hodinách probíhat kulturní program.

22. prosince KONCERT DECHOVÉHO ORCHESTRU  ZÁBŘEH
Již po třinácté vystoupí od 15 hodin v chrámu sv. Bartoloměje Dechový orchestr Zábřeh pod taktovkou Luboše Vepřka.