Akce na hradu Sovinec

Datum aktuality: 13. - 14. 7. 2019
Akce na hradu Sovinec

Hrad Sovinec pořádá během návštěvnické sezóny víkendové akce.

Na příkaz císaře 13. – 14. 7. 2019
Velkolepý rytířský turnaj na hradě Sovinec. Akce roku 2019! Bitva plná jedinečných a nefalšovaných soubojů. Záruka vysoké kvality celodenního programu. Život a etiketa při námluvách na gotickém hradě. Jedinečné souboje, šermířská utkání, šermířské pohádky a grotesky, scénický šerm, gotická bitva plná jedinečných a nefalšovaných soubojů. Pro nejmladší loutkové pohádky hrané velkými marionetami. Ukázky historických řemesel kováři, hrnčíři, řezbáři a mnohem více.

Noc na hradě – přenocujte na hradě 19. 7. 2019
Pro nebojácné návštěvníky, kteří budou mít odvahu přespat na pátém nádvoří hradu Sovinec. Při opékání špekáčků se dozví mnohé strašidelné pověsti spojené s hradem. Kapacita omezena na 16 osob (nutno objednat telefonicky na pokladně hradu na tel.č.: 554 219 863).

Hradní bestie 20. – 21. 7. 2019
Akce na hradě Sovinec plná šermířských povídek a šarvátek, povídání o dravých ptácích a ochutnávky dobové kuchyně. Kromě prohlídek s průvodcem v kostýmech se můžete těšit na oblíbený Sovinecký rébus.

Za čest krále 27. – 28. 7. 2019
Hrad Sovinec v temné době třicetileté války. XXIII. nejoblíbenější návštěvnická akce. Dobývání hradu se středověkou bitvou. Záruka vysoké kvality celodenního programu. Kaskadérské grotesky a přestřelky při obléhání hradu, kejklířská a šermířská vystoupení. Obléhání a obstřelování hradu Sovinec. Vrcholné kejklířské a žonglérské dovednosti. Středověké souboje a šarvátky. Představí souboje a šermířské zápletky v nejvěrohodnější podobě. Loutkové pohádky pro celou rodinu, sokolníci a další.

Poslední vzdor 3. – 4. 8. 2019

Druhá akce věnovaná třicetileté válce. Připraven bude bohatý program. Navíc po oba dny, vždy v poledne, proběhne divadelní rekonstrukce obléhání hradu švédskými oddíly v roce 1643. Kromě šermířů a krásných tanečnic, které vás rády zapojí do tance nebude chybět již tolik oblíbený Sovinecký rébus.

Útěk z řádu 10. – 11. 8. 2019

Pikantní příběhy a šermířské pověsti z kláštera. Záruka vysoké kvality celodenního programu. Kromě různorodých šermířských pověstí a vystoupení nebude chybět kejklířská a žonglérská show, pohádky pro nejmenší a sokolnické ukázky z výcviku ptáků.

Hodokvas rytíře Kobylky 17. – 18. 8. 2019

Tradiční historicko-řemeslný jarmark. Nejobsáhlejší akce sezóny 2019. Pověsti a šermířské příběhy ze života Karla IV. Záruka vysoké kvality celodenního programu. Maximální věrohodnosti bojového umění a soubojů. V sobotu znamenitý večerní program. Velkolepý rytířský turnaj plný speciálních efektů. Šermířské komedie, pověsti, dobové příběhy. Loutkové pohádky a pohádky nejen pro děti ale i dospěláky. Ukázky zručnosti starodávných řemesel.

Srnčí stezkou 24. – 25. 8. 2019

Akce pro milovníky přírody. Hrad Sovinec v obležení dravých ptáků. Sokolnické a lesnické slavnosti. Ukázky výcviku a příletové poslušnosti dravých ptáků. Kromě sokolníků nebudou na akci chybět šermíři se svými vystoupeními, pohádky pro děti a kejklířská vystoupení.

Tajemný hrad Sovinec a Hradozámecká noc 31. 8. – 1. 9. 2019

Po oba poslední prázdninové víkendové dny se můžete těšit na netradiční prohlídky hradu. Dozvíte se zajímavosti z tajemné, možná i temné, minulosti hradu Sovinec, o tajích kuchyně našich předků atd. V sobotu večer budou pro vás probíhat tajemné noční prohlídky hradu.