Aktuální tipy na víkend

Datum aktuality: 9. - 18. 8. 2019
Aktuální tipy na víkend

Na této stránce naleznete aktuální tipy na nadcházející víkend. Jedná se o přehled zajímavých akcí v Zábřehu a jeho okolí, popřípadě tipů na vzdálenější výlety.

Tipy na víkend 10. – 11. srpna 2019:

PRO MILOVNÍKY NOVODOBÉ HISTORIE:

Legiovlak – Jeseník
Legiovlak je k navštívení od úterý do neděle 11. srpna.
Nádraží v Jeseníku je dvacátou zastávkou legionářského vlaku při jeho letošním putování po okresních a dalších městech České republiky. Široké veřejnosti bude Legiovlak v Jeseníku přístupný zdarma od úterý 6. až do neděle 11. srpna. Ve všední dny od 8 do 18 a o víkendu od 9 do 19 hodin. Legiovlak se skládá ze 14 zrekonstruovaných vagonů, které představují vojenský ešalon. Těmito vlaky se desetitisíce čs. legionářů přepravily v letech 1918–1920 napříč Ruskem po Transsibiřské magistrále.
Více informací zde.

PRO MILOVNÍKY HISTORIE:

Přízrak z temné věže – Hrad Sovinec
Akce bude probíhat od soboty 10. do neděle 11. srpna.
Lapkové a kati při práci na loupežnické stezce. Zbojnické povídky a šermířské příběhy, které vždy nekončí katovou sekerou. Program probíhá od 9:10 do 18:00 hodin. Čeká vás bohatý program ve společnosti šermířských, divadelních a kejklířských skupin.
Více informací zde.

PRO CELOU RODINU:

Víkend v ruční papírně – Velké Losiny
Akce se koná o víkendu 10. – 11. listopadu od 9:00 do 17:00 hodin.
Zažijte zábavný víkend v ruční papírně. Čeká vás dílna s ručním papírem, výroba přáníček, kaligrafie, origami, knihtisk, historický kolotoč, ukázka řemesel, šermířská vystoupení, malování na obličej, jarmark, občerstvení a spoustu dalšího. V sobotu večer se navíc v papírně bude promítat film Bohemian Rhapsody.
Více informací zde.

PRO RODINY S DĚTMI:

Prázdninový den s pohádkou – Úsov
Akce se uskuteční v sobotu 10. srpna od 9:30 do 17:00 hodin.
Pro návštěvníky budou po celý den připraveny kostýmované prohlídky s krátkými úryvky z pohádek. Program bude zpestřen veselou hranou pohádkou Honza a drak v podání Hladového divadélka z Úsova. Nebude chybět interaktivní výstava Putování středověkem, Strašidelný labyrint, Hádanky pánů z Vlašimi, střílení z kuší, kolotoč a mnoho dalších aktivit pro malé i velké návštěvníky.
Více informací zde.

PRO TURISTY A PIVAŘE:

S Holbou na Keprník
V sobotu 10. srpna se koná další výšlap, který pořádá pivovar Holba.
V rámci seriálu pochodů nazvaných Z pramenů Jeseníků můžete v sobotu vystoupat na vrchol Keprník. Start pochodu je na Ramzové v 10:00 hodin, ale registrovat se můžete už od 8:00 hodin. Před cestou tradičně čekají všechny účastníky pochodu drobné dárky a také turistický pas s mapou a tipy na všechny vycházky seriálu. Po návratu do Ramzové je pro účastníky připravené občerstvení, řádně vychlazená Holba a zábavný program.
Více informací zde.

PRO MILOVNÍKY KOSTÝMŮ:

Víkend v historických kostýmech – Hrad Šternberk
Akce se bude konat o víkendu 10. – 11. srpna.
Státní hrad Šternberk pořádá víkend v historických kostýmech, který bude probíhat v sobotu od 14:00 do 18:00 hodin a v neděli od 10:00 do 18:00 hodin. Hradem budou provázet průvodci oblečeni v historických kostýmech. Návštěvníci si mohou vybrat ze tří nabízených návštěvnických okruhů – Liechtensteinské sbírky, Jak se žilo na Šlechtickém sídle nebo Celým hradem. Výklad průvodců bude zaměřen nejen na informace z historie hradu, ale i historii módy a oblékání. Specialitou víkendu je půjčovna historických kostýmů, kterou naleznete v hodovním sále hradu.
Více informací zde.

PRO VŠECHNY:

Živá hudba v kempu – Dolní Bušínov
Akce se uskuteční v sobotu 10. srpna od 19:30.
Sport & Relax areál Bozeňov přichystal na červenec a srpen večery s živou hudbou v kempu. Tentokrát zahraje skupina NOA.
Více informací zde.

PRO ROCKERY:

Karneval s kapelou Herrgott Rock – Rájec
Akce se koná v sobotu 10. srpna od 20:30.
Sbor dobrovolných hasičů Rájec pořádá další z oblíbených letních zábav v areálu U Antoníčka. Hraje skupina Herrgott Rock a jako host vystoupí skupina Eazsy. Skvělou zábavu doplní tradiční občerstvení včetně specialit z udírny.
Více informací zde.

PRO MILOVNÍKY FRANCIE:

Francouzský den – Račí Údolí u Javorníku
Akce se koná v neděli 11. srpna od 14:00 hodin v Tančírně.
Tančírna v Račím Údolí pořádá Francouzský den. Po celé odpoledne si můžete užívat francouzskou hudbu, poezii i jídlo. Zpívat a hrát bude Francouzka s uměleckým jménem Ód na balalajku, flétnu, akordeon s využitím looperu. Vstupné dobrovolné.
Více informací zde.

PRO MILOVNÍKY VÁŽNÉ HUDBY:

Koncert v rámci Štítecké poutě – Štíty
Koncert se uskuteční v neděli 11. srpna od 16:00 hodin.
V rámci Štítecké poutě se v neděli v kostele Nanebevzetí Panny Marie bude konat koncert, na kterém uslyšíte Ivanu Pavlů (soprán), Josefa Jandu (viola) a Martina Hrocha (varhany).
Více informací zde.

Tipy na víkend 17. – 18. srpna 2019:

PRO MILOVNÍKY FOLKLORU:

Mezinárodní folklorní festival – Šumperk
Festival bude probíhat od středy 14. do neděle 18. srpna.
Pestrý program přinese 29. ročník mezinárodního folklorního festivalu. V Pavlínině dvoře, v Sadech 1. máje a v ulicích Šumperka vystoupí folklorní soubory z Česka a ze zahraničí. Zažijete tak kulturu Kostariky, Rumunska, Polska, Slovenska, Chorvatska, Taiwanu, Gruzie a dalších.
Více informací zde.

PRO MILOVNÍKY BALONŮ:

Balony nad hradem – Bouzov
Akce se koná od čtvrtka 15. srpna do neděle 18. srpna.
Hlavní program bude probíhat v sobotu 17. srpna a představí se na něm několik desítek balonů z České republiky i Slovenska. Na hradě bude prodloužena provozní doba do 20:00 hodin.
Více informací zde.

PRO MILOVNÍKY VOJENSKÉ TECHNIKY:

Akce cihelna – Králíky
Akce se koná od pátku16. do neděle 18. srpna.
Dvaadvacátý ročník významné společenské akce připomínající klíčové historické okamžiky i současnost obrany státu. Motto letošní akce je „Svoboda přichází přes Slezsko“. Hlavním ukázkovým dnem bude sobota 17. srpna, kdy vás čeká celodenní program na předváděcí ploše s dynamickými i statickými ukázkami.
Více informací zde.

PRO VŠECHNY:

Karneval s kapelou Atom Rock – Chromeč
V pátek 16. srpna se bude v Chromči u čističky konat letní karneval se skupinou Atom Rock. Akce začíná ve 20:00 hodin.

PRO MOTORKÁŘE:

Motosraz – Luková u Lanškrouna
Sraz bude probíhat od pátku 16. do neděle 18. srpna.
Na programu motosrazu jsou taneční, hudební i adrenalinová vystoupení, spanilá jízda regionem a soutěže a hry o zajímavé ceny. Vystoupí zde skupiny RsR, Crash Hard, Hadron, Atom Rock, Nirvana CTB, Rammstein Tribute a Kreyson Memorial. Speciálním hostem bude Gabriela Novotná, první česká motorkářka, která v roce 2019 úspěšně projela cílem Rallye Dakar. Občerstvení zajištěno. Akce bude zahájena v pátek v 15:00 hodin a ukončena v neděli v 10:00 hodin.
Více informací zde.

PRO MILOVNÍKY METALU:

Death Row Inmates – Hrabová
Akce se koná v pátek 16. srpna od 20:00 hodin.
Na páteční letní zábavě, která se koná na hřišti v Hrabové, zahraje mladá metalová kapela ze Zábřeha – Death Row Inmates. Vstupné je dobrovolné.
Více informací zde.

PRO MILOVNÍKY HUDBY A TANCE:

Midilidi – taneční párty – Javorník
Akce se koná v pátek 16. srpna v Tančírně v Račím Údolí u Javorníku.
Midi lidi je česká electro hudební skupina, jež je pozoruhodná svými nezvyklými a vtipnými českými texty skladeb. Bavit bude tanečníky a posluchače od 20:00 hodin. Vstupné na místě činí 280 Kč.
Více informací zde.

PRO VŠECHNY:

Rapotínské slavnosti – Rapotín
Slavnosti se budou konat od pátku 16. do neděle 18. srpna.
V pátek je na programu promítání filmu Po čem muži touží. V sobotu se uskuteční volejbalový turnaj amatérských družstev, soutěž požárních družstev a fotbalové utkání. Od 14:00 bude připraven zábavný program pro děti. Proběhne také vystoupení rapotínských spolků a hudební vystoupení kapel Happy To Meet a Support Lesbiens. V neděli bude v rámci rapotínské pouti sloužena mše svatá od 9:00 hodin v kostele Nanebevzetí Panny Marie.
Více informací zde.

PRO MILOVNÍKY HISTORIE:

Hodokvas rytíře Kobylky – Hrad Sovinec
Akce se koná o víkendu 17. – 18. srpna.
Tradiční historicko-řemeslný jarmark. Pověsti a šermířské příběhy ze života Karla IV. Maximální věrohodnosti bojového umění a soubojů. V sobotu znamenitý večerní program. Velkolepý rytířský turnaj plný speciálních efektů. Šermířské komedie, pověsti, dobové příběhy. Loutkové pohádky a pohádky nejen pro děti ale i dospěláky. Ukázky zručnosti starodávných řemesel.
Více informací zde.

PRO GURMÁNY:

Borůvkové hody – Malá Morávka
Hody se konají o víkendu 17. – 18. srpna.
Jak už bývá tradicí, v Malé Morávce a jejím okolí se ve spřátelených restauracích konají borůvkové hody. Ochutnat můžete borůvkové knedlíky, pivo, víno, koláče, sýry a spoustu dalšího. Zúčastnit se můžete soutěže v pojídání borůvkových knedlíků a také koncertů, které budou od 16:30 v obecním parku. Mezi restauracemi bude jezdit bezplatný autobus.
Více informací zde.

PRO GURMÁNY:

Mistrovství ve vaření guláše – Řimice
Akce se koná v sobotu 17. srpna od 12:00.
Desátý ročník mezinárodního mistrovství ve vaření kotlíkového guláše na otevřeném ohni se bude konat na hřišti v Řimicích. Připraven bude bohatý doprovodný program a občerstvení. Startovné je 100 Kč.
Více informací zde.