Aktuální tipy na Velikonoce

Datum aktuality: 16. - 22. 4. 2019
Aktuální tipy na Velikonoce

Na této stránce naleznete aktuální tipy na nadcházející víkend. Jedná se o přehled zajímavých akcí v Zábřehu a jeho okolí, popřípadě tipů na vzdálenější výlety.

Tipy na Velikonoce 2019:

PRO CELOU RODINU:

Velikonoce v Termálech – Velké Losiny
Akce probíhají od úterý 16. dubna do pondělí 22. dubna.
Velkolosinské Termály pořádají na celý velikonoční týden pestrý program plný zábavy a relaxace. V úterý je na programu Velikonoční ochutnávka masáží za zvýhodněnou cenu. Ve středu se těšte na Jarní seniorský dýchánek. Ve čtvrtek proběhnou Velikonoční saunové ceremonie. Na pátek, sobotu i neděli budou připraveny animace a zábava pro děti a kromě toho proběhne ještě v sobotu prodloužené velikonoční koupání. V pondělí se můžete zúčastnit velikonočního pohybového cvičení.
Více informací zde.

PRO MALÉ I VELKÉ PLAVCE:

Velikonoce na bazéně – Zábřeh
Bazén bude otevřen od čtvrtku 18. do neděle 21. dubna.
Přijďte o velikonočních prázdninách na zábřežský bazén. Ve čtvrtek a v pátek si můžete užít zvýhodněné vstupné a také od 14:00 do 16:00 vyzkoušet aquazorbing a podvodní skůtry. Otevírací doba je ve čtvrtek od 6:00 do 8:00 a od 10:00 do 21:00 hodin a v pátek, sobotu a v neděli od 10:00 do 21:00. V pondělí je bázen uzavřen.
Více informací zde.

PRO DĚTI:

Letem velikonočním světem – Zábřeh
Akce se koná ve čtrvtek 18. dubna od 8:30 do 15:30 v kulturním domě.
Tábory Noma ve spolupráci se Zábřežskou kulturní pořádají zábavně naučný program pro přihlášené děti ve věku 5 – 12 let. Na programu bude příprava velikonoční dobroty, vysvětlení významu celých svátků jara, zvyků a tradic, výroba velikonočních dekorací, zábavné kvízy a soutěže. Cena programu je 250 Kč a je v ní zahrnut oběd, svačiny a pitný režim. Přihlášky odevzdávejte do 15. dubna. Bližší informace se dozvíte na tel.: 601 168 900 nebo na e-mailu: taborynoma@seznam.cz.
Více informací zde.

PRO DĚTI:

Otevření dětských parků – Dolní Morava
Dětské parky se otevřou ve čtvrtek 18. dubna v 10:00 hodin.
Dětské zábavní parky v Relax & Sport resortu na Dolní Moravě se poprvé otevřou na zelený čtrvtek. O velikonočních prázdninách tak mohou rodiny s dětmi zajet na výlet a užít si spoustu zábavy. Navštívit můžete Mamutíkův vodní park, Lesní zážitkový park, Pískový svět, Dětský park Amálka a také největšího mamuta na světě.
Více informací zde

PRO DĚTI:

Velikonoční dílničky – Bludov
Dílny budou připraveny od čtvrtka 18. do pondělí 22. dubna.
V Pradědově dětském muzeu se bude tvorřit vždy od 10:00 do 16:00 hodin. Ve čtvrtek to budou jarní vázičky, v pátek velikonoční zápichy, v sobotu pomlázky a kraslice, v neděli bude probíhat velikonoční pečení a v pondělí se budou vyrábět jarní píšťalky a korálky z těstovin a bezu.
Více informací zde.

PRO MILOVNÍKY PAMÁTEK:

Velikonoce na hradě Bouzov – Bouzov
Prohlídky budou probíhat od pátku 19. do pondělí 22. dubna.
Prohlídky velikonočně vyzdobeným hradem. Čekají na vás velikonoční dekorace a květinové vazby na prohlídkových trasách. Na I. nádvoří pro vás bude připravená výtvarná dílna. Dílna bude otevřena od 10.00 do 16.00 hodin. 
Více informací zde.

PRO CELOU RODINU:

Procházka přírodní rezervací Špraněk – Javoříčko
Velikonoční prázdniny jsou ideálním časem pro konání rodinných výletů. Pokud si uděláte výlet na hrad Bouzov, tak můžete poznat i okolní přírodu. Zajeďte třeba do blízkého Javoříčka, kde můžete navštívit Javoříčské jeskyně a poté si udělat nenáročnou procházku národní přírodní rezervací Špraněk. Od Javoříčských jeskyní vede naučná stezka Špraněk, která vás přivede do blízkého Vojtěchova a také ke Zkamenělému zámku. Naučná stezka je dlouhá 3,5 km a dovede vás zase zpět do Javoříčka.
Více informací o přírodní rezervaci zde.

PRO MILOVNÍKY PAMÁTEK:

Velikonoce na hradě Šternberk – Šternberk
Speciální prohlídky budou probíhat od pátku 19. do pondělí 22. dubna a dětský velikonoční jarmark bude v sobotu 20. dubna.
Provázet se bude na dvou návštěvnických okruzích. Prohlídky obou okruhů budou probíhat od 10 do 16 hodin. Výklad průvodců vás seznámí nejen s historií hradu Šternberk, ale rovněž s historií Velikonoc. Začátek dětského velikonočního jarmarku je naplánován na 10 a konec na 16 hodin. V prostorách hradu budou připraveny tvořivé dílny zaměřené na výrobu tradičních velikonočních předmětů.
Více informací zde.

PRO TURISTY:

Pochod po stopách Eskymo Welzla – Zábřeh
Pochod se uskuteční v sobotu 20. dubna od 6:30 do 17:00 hodin.
Klub českých turistů Zábřeh pořádá 22. ročník turistického pochodu Po stopách Eskymo Welzla. Startuje se od 6:30 do 10:00 hodin z městského stadionu, kde je také umístěn cíl, do kterého musí všichni dorazit do 17:00 a 50 km trasa do 18:00 hodin. Startovné je pro děti do 15 let 10 Kč a pro dospělé 30 Kč. Na Bořinách bude pro děti připraven program a za přijatelného počasí zde bude pro všechny táborák s možností opéct si uzeniny.
Více informací zde.

PRO VŠECHNY:

Vlakem do papírny – Velké Losiny
Akce v Ruční papírně se bude konat v sobotu 20. dubna.
Ruční papírna připravila program s velikonoční tématikou, ze kterého si odnesete vlastní výrobky a pěkný zážitek. Do Velkých Losin navíc můžete přijet historickým motorákem, který bude v tento den vypraven ze Šumperského nádraží.
Více informací zde.

PRO DĚTI I RODIČE:

Velikonoce v arboretu – Bílá Lhota
Akce se uskuteční v sobotu 20. dubna od 10:00 do 17:00 hodin.
Arboretum Bílá Lhota pořádá celodenní program pro celou rodinu. Těšit se můžete na pletení pomlázek, prodej výrobků s velikonoční tématikou, tvořivé dílny pro děti, střelbu z luku, jízdu na ponících, komentované prohlídky v 10:00 a ve 14:00 hodin a spoustu dalšího.
Více informací zde.

PRO RODINY S DĚTMI:

Velikonoční tvoření – Dolní Bušínov
Akce se koná v neděli 21. dubna od 14:00 do 17:00 hodin.
Program je určen pro malé i velké děti a jejich rodiče. Těšte se na pletení pomlázek, zdobení kraslic, výrvarnou dílničku a malování na obličej. Vstup na akci je volný. Akce se bude konat v seminárním sále Wellness hotelu Bozeňov.
Více informací zde.

PRO RODINY S DĚTMI:

Velikonoční zajíčkova cesta – Úsov
Akce se koná v neděli 21. dubna od 14:00 do 16:00 hodin.
Hósovské kulturní spolek pořádá Velikonoční zajíčkovu cestu na Křížové hoře v Úsově. Po skončení zajíčkovy cesty v 16:00 se můžete těšit na malování na obličej, soutěže, velikonoční disco a tombolu. Občerstvení zajištěno.
Více informací zde.