Aktuální tipy na víkend

Datum aktuality: 20. - 21. 10. 2018
Aktuální tipy na víkend

Na této stránce naleznete aktuální tipy na každý víkend. Jedná se o přehled zajímavých akcí v blízkosti Zábřehu, popřípadě tipů na vzdálenější výlety.

Tipy na víkend 20. – 21. 10. 2018

PRO MILOVNÍKY FILMŮ:

Filmfest – Staré Město
Festival bude probíhat od pátku 19. do neděle 21. října v kině Sněžník.
Tématem druhého ročníku filmového festivalu je 100. výročí vzniku Československé republiky. Kromě promítání filmů se můžete těšit na doplňkový program, v rámci kterého například uvidíte výstavu historických fotografií Staroměstska.
Více informací zde.

PRO TATÍNKY S DĚTMI:

Výroba luků a šípů – Horka nad Moravou
Tvoření se bude konat  v sobotu 20. října od 9:00 do 16:00 hodin.
Lesní mateřská škola Bažinka pořádá pro tatínky s dětmi výrobu tradičního luku a šípů. Rezervujte se si své místo u Luďka Bečici na telefonu 736 601 623.
Více informací zde.

PRO RODINY S DĚTMI:

Hoštejnská světýlka – Hoštejn
Akce se uskuteční v sobotu 20. října od 16:00 hodin.
Akce bude zahájena u posezení Pod boudou u hřiště, kde se budou opékat špekáčky. Poté se společně s lampiony a světýlky vydáte na zábavně naučnou stezku, která vás dovede až k pokladu. Na konci stezky, u salaše, bude připravený teplý nápoj pro děti i dospělé. S sebou si přineste lampion, či jiné bezpečné světýlko, teplé oblečení, pevnou obuv a peníze na drobné občerstvení.
Více informací zde.

PRO MILOVNÍKY PRVNÍ REPUBLIKY:

Oslava 100. výročí založení republiky s Nabalkoně Orchestra – Olomouc
Koncert se uskuteční v sobotu 20. října od 17:30 hodin v kabaretu Nabalkoně.
Přijďte oslavit vznik samostatného československého státu. V kabaretu na vás budou čekat tematický koncert s Nabalkoně Orchestra. Nenechte si ujít večer ve stylu První republiky. Dobový oděv vítán.
Více informací zde.

PRO MILOVNÍKY HUDBY:

Jean Marx Express – Javorník – Račí údolí
Koncert se uskuteční v sobotu 20. října od 18:00 do 20:00 hodin.
V tančírně v Račím údolí se bude v sobotu konat koncert americké kapely Jean Marx Express. Těžiště této kapely spočívá na vlastní tvorbě inspirované rockovou, soulovou a bluesovou hudbou 60. a 70. let 20. století. Nekompromisní a zároveň mistrovská hra na kytaru Jeana Marxe odkazuje k afro-americkému dědictví. Před koncertem si můžete užít podzimní krásu jesenické přírody. V okolí je možnost projít se krátkou trasou například na Čertovy kazatelny.,
Více informací zde.

PRO MILOVNÍKY HISTORIE:

Oslava vítězné bitvy  u Domašova a Olomouce v roce 1758 – Radíkov
Akce se koná v neděli 21. října od 9:00 do 18:00 hodin na Fortu Radíkov.
Kromě klasických prohlídek pevnosti proběhnou dvě bojové ukázky ve 12:30 a v 15:00 hodin. Tématem bojových ukázek je bitva rakouských vojáků s pruskou ochranou zásobovací kolony, od které uplynulo 260 let. Návštěvníci si mohou zastřílet na střelnici, vyzkoušet si házení noži nebo hledat poklad pomocí detektoru kovů a pro děti bude připraven skákací hrad. Občerstvení zajištěno.
Více informací zde.

PRO BRUSLAŘE:

Bruslení pro veřejnost – Šumperk
Zimní stadion Šumperk umožňuje pravidelné bruslení pro veřejnost. Zabruslit si můžete v neděli 21. října dopoledne od 9:30 do 10:45 a také odpoledne od 14:30 do 16:00 hodin.
Více informací zde.

PRO MILOVNÍKY DECHOVKY:

Miločanka – Zábřeh
Akce se uskuteční v neděli 21. října od 14:00 hodin v kulturním domě.
Taneční odpoledne se slováckou dechovou hudbou Miločanka, která pochází z Milotic u Kyjova. Odpolednem provede Vladimír Hrabal. Losování vstupenek a soutěže o ceny. Občerstvení zajištěno. Vstupné: 150 Kč.
Více informací zde.

PRO DOSPĚLÉ A MLÁDEŽ:

Plstěné víly – Bludov
Tvoření se uskuteční v neděli od 15:00 do 17:00 hodin.
Pradědovo dětské muzeum v Bludově pořádá tvoření pro dospělé a děti od 10 let. Tuto neděli se budou vyrábět plstěné víly. Cena kurzu je 190 Kč. Přihlásit se můžete na e-mailu: pavla@pradedovomuzeum.cz.
Více informací zde.

PRO SPORTOVCE:

Stezky na Svatém Kopečku
Využijte krásného podzimního počasí a projděte se krásnou přírodou Nízkého Jeseníku. Na Svatém Kopečku se kromě tradičních tras Klubu českých turistů  nachází speciální stezky vytvořené přímo pro chůzi s holemi. Pokud hole nevlastníte, tak si je můžete zapůjčit v místní restauraci U Maci. Projít můžete například zelenou Radíkovskou trasu, která je dlouhá 7,2 km a povede vás kolem fortu Radíkov, kde se v neděli bude konat historická akce. Na Svatém Kopečku můžete také navštívit ZOO Olomouc a baziliku Navštívení Panny Marie.
Více informací o stezkách zde.