Aktuální tipy na víkend

Datum aktuality: 23. - 24. 9. 2017
Aktuální tipy na víkend

Na této stránce naleznete aktuální tipy na každý víkend. Jedná se o přehled zajímavých akcí v blízkosti Zábřehu, popřípadě tipů na vzdálenější výlety.

Tipy na víkend 23. – 24. 9. 2017:

PRO VŠECHNY:

Babí léto s charitou – Zábřeh
Akce se koná v pátek od 15:00 před kulturním domem Zábřeh.
Charita Zábřeh ve spolupráci s A.M.Úlet pořádá benefiční akci Babí léto s Charitou, na které proběhne ocenění dobrovolníků Charity. Těšit se můžete na vystoupení Roveňáčků, Maki a Karel Zich Revival Band. Z výtěžku akce bude vybudován chodník a pořízeno vybavení do zahrady v Denním stacionáři Domovinka.

PRO MILOVNÍKY LEVANDULE:

Slavnostní otevření Levandulové galerie – Bezděkov
Akce se koná v pátek 22. září od 16:00 do 20:00 v Bezděkově u Úsova.
Slavnostní otevření Levandulové galerie bude spojené s vernisáží levandulových obrazů a fotografií. Čeká na vás živá hudba a setkání s malířkou Marií Janošťákovou. Zároveň bude otevřen obchůdek, kde bude možné zakoupit mimo jiné i sazenice levandulí.
Více informací zde.

PRO MILOVNÍKY BURČÁKU:

Burčákobraní– Bukovice
Akce se uskuteční v pátek 22. září od 19:00 v kulturním domu v Bukovicích u Velkých Losin. K tanci a poslechu zahraje skupina Ticho Buď. Těšit se můžete na burčák z jižní Moravy, pivo a klobásky. Vstupné je 20 Kč.
Více informací zde.

PRO VŠECHNY:

Poznej svého farmáře – Doubravský Dvůr u Červenky
Akce se koná v sobotu 23. září od 9:00 do 18:00 v Doubravském Dvoře u Červenky.
Příznivci místních řemesel a regionálních potravin, muzikantů a lokálního piva si přijdou v sobotu na své. Ve spolupráci s ministerstvem zemědělství se koná akce Poznej svého farmáře. Na programu je představení farmářů, farmářský trojboj, ukázka výroby sýrů, ukázka canisterapie, soutěže pro děti a spoustu dalšího.
Více informací zde.

PRO SPORTOVCE:

Jameson cup 2017 – Dolní Bušínov
Závěrečný nohejbalový turnaj trojic se bude konat v sobotu 23. září na antukových kurtech kempu ve Sport &Relax areálu Bozeňov. Registrace proběhne na místě v 8:30 nebo na e-mailu: hrubanova@bozenov.cz.
Více informací zde.

PRO MILOVNÍKY OPERY:

Štefan Margita – Zábřeh
Galakoncert našeho nejznámějšího tenoristy Štefana Margity za doprovodu renomovaného brněnského ansámblu Moravské klavírní trio. Světově proslulý operní pěvec, který hostoval v nejslavnějších operních domech Evropy a v zámoří, nyní vystoupí exkluzivně i v Zábřehu.
Více informací zde.

PRO MILOVNÍKY KÁVY:

Historická kafírna na hradě Šternberk
Speciální prohlídky se konají v neděli 24. září od 10:00 do 16:00.
Během každé prohlídky hradu Šternberk budou v historických prostorách Liechtensteinské kuchyně interaktivní ukázky pražení kávy spojené s ochutnávkou.
Více informací zde.