Aktuální tipy na víkend

Datum aktuality: 22. - 24. 6. 2018
Aktuální tipy na víkend

Na této stránce naleznete aktuální tipy na každý víkend. Jedná se o přehled zajímavých akcí v blízkosti Zábřehu, popřípadě tipů na vzdálenější výlety.

Tipy na víkend 23. – 24. června 2018

PRO DĚTI:

Hrátky se zvířátky – Zábřeh
Akce se uskuteční v pátek 22. června od 9:00 do 16:00 hodin.
V zábřežském muzeu bude zahájena výstava Hrátky se zvířátky stejnojmennou akcí. Pro malé návštěvníky bude připraveno povídání a tvoření s tematikou domácích zvířátek a zábavné, ale i poučné hry a hádanky.
Více informací zde.

PRO DĚTI:

Zábřežská strašidla ožívají – Zábřeh
Akce se uskuteční v pátek 22. června v 18:00 hodin.
Jedinečný večerní pochod připravuje pro děti Klub českých turistů. Trasa začíná v průjezdu zámku.
Více informací zde.

PRO MILOVNÍKY HUDBY:

Hudba bez hranic
Festival se koná od pátku 22. do neděle 24. června na různých místech.
V pátek zajeďte do Dolních Studének na slavnostní zahajovací koncert, během kterého vystoupí Václav Neckář, Jana Kirschner a Obzzor. Na sobotu je připraven bohatý program v Šumperku i v Dolních Studénkách. V Šumperku se program odehraje v dopoledních hodinách na Točáku a u sovy a Dolní Studénky ožijí v odpoledních hodinách. V neděli můžete navštívit koncerty v lázních Bludov.
Více informací zde.

PRO MILOVNÍKY TVARŮŽKŮ:

Loštické slavnosti hudby a tvarůžků – Loštice
Slavnosti se budou konat od pátku 22. do neděle 24. června.
Slavnosti se uskuteční v areálu sportovního hřiště TJ Slavoj Loštice. Po všechny dny bude připraven bohatý kulturní program. V sobotu se můžete navíc těšit na tvarůžkové soutěže a v neděli na festival dechovek.
Více informací zde.

PRO MILOVNÍKY JESENÍKŮ:

Turistický výlet za jesenickou přírodou
Výlet se uskuteční v sobotu 23. června.
Zajímavý turistický výlet pořádá KKC Rapotín tuto sobotu. Pod vedením Petra Šaje, vedoucího správy CHKO Jeseníky, se projdete jesenickou přírodou a dozvíte se spoustu zajímavých informací. Odjezd autobusu na Skřítek je v 6:30 hodin ze šumperského autobusového nádraží. Trasa bude dlouhá asi 12 km.
Více informací zde.

PRO CYKLISTY:

Výlet do Velkých Losin
Trasa ze Zábřeha vede přes Sudkov, Dolní Studénky, kde se můžete zastavit a užít si program festivalu Hudba bez hranic. Z Dolních Studének pokračujete přes Králec k Třemešku. Cestou na Šumperk budete míjet zajímavou ptačí pozorovatelnu u Třemešských rybníků. Projedete okrajem Šumperka, kudy vás povede trasa č. 6114 až do Vikýřovic a dále do Rapotína a Velkých Losin. Ve Velkých Losinách můžete navštívit renesanční zámek, ruční papírnu a dojet až ke kostelu sv. Jana Křtitele, v jehož okolí se o víkendu budou konat Velkolosinské svatojánské slavnosti. U všech zmíněných památek se můžete vyfotit a fotku nám zaslat do fotosoutěže na e-mail info@ic.zabreh.cz.
Více informací o slavnostech zde.
Více informací o fotosoutěži zde.

PRO SPORTOVCE:

Hanušovická 50 – Hanušovice
Pochod se koná v sobotu 23. června od 10:00 hodin.
Zúčastněte se 21. ročníku Hanušovické 50 – turistického pochodu s pravidelnými zastávkami na dobré jídlo a pití. Trasu můžete také absolvovat na koloběžkách, kolech nebo bruslích.
Více informací zde.

PRO MILOVNÍKY FESTIVALŮ:

Náměšť Fest – Náměšť na Hané
Festival se koná v sobotu 23. června od 13:30 hodin.
V Náměšti na Hané se bude konat festival v areálu U kapličky. Během odpoledne vystoupí DJ Lukáš Kobza, Marek Ztracený, Pavel Calta, Ptakustik a Stracené Ráj. Vstupné na místě bude 299 Kč. Ještě před festivalem můžete navštívit náměšťský zámek a vyfotit se u něj. Zasláním takové fotografie se zařadíte do soutěže o hodnotné ceny.
Více informací o festivalu zde.
Více informací o fotosoutěži zde.

PRO CELOU RODINU:

Slavnost slunovratu – Bludov
Akce se koná v sobotu 23. června od 14:00 hodin u rozhledny Brusinka.
Navštivte v sobotu rozhlednu Brusinka nad Bludovem a zúčastněte se tak Slavnosti slunovratu. Připraven bude program pro rodiny s dětmi. Těšit se můžete na hry, soutěže, ukázku výcviku služebních psů a ukázku letu dronů.
Více informací zde.

PRO CYKLISTY A MILOVNÍKY ŠERMU:

Výlet na hrad Sovinec
V neděli 24. června si zdatní cyklisté mohou udělat výlet na hrad Sovinec. Trasa ze Zábřeha vede přes Leštinu, Dubicko, Úsov, Benkov, Uničov, dále přes Paseku a pokračuje se dále na Sovinec. Na Sovinci jsou o víkendu na programu šermířské souboje různými typy zbraní. Trasa na Sovinec je dlouhá 43 km.Také u hradu Sovince se můžete vyfotit a snímek zaslat do fotosoutěže na e-mail: info@ic.zabreh.cz.
Více informací o hradu zde.
Více informací o fotosoutěži zde.