Den zdravého životního stylu

Datum aktuality: 15. 10. 2017
Den zdravého životního stylu

V neděli 15. října pořádá Městské evropské informační středisko Zábřeh, v rámci projektu Evropa chrání přírodu, Den zdravého životního stylu. Během celého dne se uskuteční dvě jednotlivé akce, které jsou zaměřeny na zdravý pohyb a zdravou výživu.

V dopoledních hodinách se uskuteční kurz Nordic walkingu. Ten bude zahájen v 9:00 u kostela Církve československé husitské a povede jej zkušený instruktor. Během kurzu budou účastníci obeznámeni se správnou technikou chůze s holemi a jejími zdravotními přínosy. Vše si vyzkouší na společné vycházce, která bude maximálně 4 km dlouhá. Je možné si u nás zapůjčit hole na nordic walking, jejich počet je však omezen, proto je nutná rezervace v zábřežském infocentru. Pokud má účastník vlastní hole určené na nordic walking, doporučujeme si je vzít s sebou na kurz. Na severskou chůzi je vhodná pevná obuv, která ale není kotníčková a pohodlné sportovní oblečení. Nedoporučuje se taška přes rameno, vhodnější je malý batoh nebo ledvinka. V případě nepřízně počasí se bude kurz konat v kulturním domě se začátkem v 9:20.

V odpoledních hodinách se pak můžete těšit na Přednášku o zdravé výživě v kině Retro. Přednášet bude od 15:00 výživová poradkyně Mgr. Monika Tělupilová DiS. Součástí přednášky bude i ochutnávka zdravých a chutných pokrmů.

Celý program je pro všechny zdarma. Akce na sebe nenavazují. Lze se zúčastnit jen jedné z akcí nebo obou akcí. Veškeré informace se dozvíte v Turistickém informačním centru Zábřeh.