Olomouc region Card – turistická slevová karta

Datum aktuality: 31. 5. 2023
Olomouc region Card – turistická slevová karta

Olomouc region Card je turistická slevová karta, která Vás opravňuje v Olomouci, na střední Moravě, ale i v Jeseníkách navštívit zdarma více než 100 zajímavých míst (památky, muzea, zoo a další místa) a dále Vám umožňuje čerpat atraktivní slevy na min. 80 místech. Během platnosti karty je v Olomouci a Jeseníku MHD zdarma a dostanete slevy na jízdenky ČD. Ke kartě dostanete tištěného průvodce zdarma, kde se dozvíte detailní informace o všech atraktivitách, návrhy výletů a orientační mapy.

Karta je po jejím zakoupení (na prodejním místě) neaktivní. K její aktivaci dochází ve chvíli první návštěvy některé ze zapojených atraktivit a načtením karty obsluhou do systému Olomouc region Card. Od toho momentu je karta platná buď 48 hodin nebo 5 dní v závislosti na typu karty, kterou vlastníte. V případě, že používáte digitální kartu, tak před jejím použitím je ideální si ji načíst do mobilní aplikace vepsáním unikátního čísla, které jste obdrželi při koupi a potvrzení. Aktivace a čas využitelnosti karty pak probíhá stejně jako u výše popsaných plastových karet.

Před vstupem do zapojené atraktivity nebo před využitím jakékoliv slevy, se na pokladně prokážete svou platnou ORC kartou. Oprávněný zaměstnanec vaši kartu zkontroluje načtením do elektronického systému a akceptuje Vám bezplatný vstup nebo slevu.

Kartu je možné zakoupit u kteréhokoliv z prodejních partnerů jejichž seznam naleznete zde nebo je možné kartu zakoupit online. Pozor, ne u všech prodejců zakoupíte všechny typy karet. Jsou prodejci, kteří prodávají pouze plastové (fyzické) karty Olomouc region Card, jsou prodejci, kteří prodávají jen digitální (virtuální) typy karty ORC a jsou prodejci, kteří prodávají oba typy.

Ceny Olomouc region Card 2022:

48 hodin dospělý 240 Kč
48 hodin dítě (do 14-ti let vč.) 120 Kč
5 denní dospělý 480 Kč
5 denní dítě (do 14-ti let vč.) 240 Kč

Více informací naleznete ZDE.