Zimní radovánky v Jeseníkách

Datum aktuality: 1. 1. - 31. 1. 2019
Zimní radovánky v Jeseníkách

Město Zábřeh je skvělým výchozím místem do všech koutů Jeseníků. Za dobrých sněhových podmínek můžete jet do hor a užívat si zimních radovánek, i když zrovna nejste lyžaři. Ski areály mají připravené nepřeberné množství zimních aktivit. Stačí si vybrat. Zde Vám přinášíme výběr toho nejlepšího.

CHŮZE NA SNĚŽNICÍCH – Ostružná
Pohyb na sněžnicích umožňuje všem bez rozdílu věku, zkušeností a speciálních technik nebo lyžařské výbavy provádět výlety do přírody v zimním období.
Půjčení sněžnic, komentované denní i romantické večerní vycházky s lektorem zajišťuje Hotel Skiland, na jehož recepci si sněžnice můžete vypůjčit.
Objednávky a rezervace provádějte na telefonu 737 050 616.
Další informace naleznete zde.

SNOWCART – Ramzová
Jízda na snowcartu je pro každého. Snowcart jsou plně odpružené sáně s délkově nastavitelným sedadlem, nožními brzdami a citlivým řízením.
Snowcart provozuje Penzion Haltmar, který se v Ramzové nachází přímo na sjezdovce.
Další informace naleznete zde.

SNOWTUBING – Ramzová
Jedná se o sněhové čluny, na kterých budete vyvezeni vlekem nahoru a bezpečně spuštěni koridorem dolů.
Snowtubing provozuje Penzion Haltmar, který se v Ramzové nachází přío na sjezdovce.
Další informace naleznete zde.

JÍZDA ROLBOU –  Dolní Morava
Na Dolní Moravě si můžete na vlastní kůži vyzkoušet, jaké je to jezdit nejmodernějším strojem na současném trhu. Svezete se přímo v kabině řidiče rolby PistenBully 400, PistenBully 600 W nebo Prinoth Leitwolf W s výkonem až 400 koní a šestiválcovým motorem.
Jízda rolbou probíhá za příznivých sněhových podmínek po celou zimní sezónu každý den. Rezervovat jízdu si můžete v Infocentru v Chatě Marcelka nebo na telefonu 602 378 150.
Další informace naleznete zde.

VEČERNÍ SÁŇKOVÁNÍ – Dolní Morava
Večerní sáňkování si mohou na Dolní moravě užít jak děti tak dospělí. Sáňkuje se po uzavření sjezdovek každé úterý, pátek a sobotu.
Další informace a aktuální stav sjezdovek naleznete zde.

SKIALPY – ZIMNÍ VÝSTUPY S LYŽEMI – Hynčice pod Sušinou
Ve ski areálu Kraličák se nachází skitouringové test centrum a půjčovna, která je určena pro všechny vyznavače zimních sportů.
Skitouringové centrum nabízí skialpové túry s průvodcem, večerní fitness skialp, lavinové kurzy, průvodce naučnou skitouringovou trasou.
Další informace naleznete zde.

SNOWBIKE – Hynčice pod Sušinou
Ve ski areálu Kraličák se nachází Bikecentrum, které funguje i v zimních měsících. Půjčují zde fatbiky, což jsou speciální kola upravená pro jízdu na sněhu.
Kromě kol si můžete půjčit i přilbu a speciální návleky na obuv, které zajistí patřičnou pohodu jízdy v zasněženém terénu.
Další informace naleznete zde.

PSÍ SPŘEŽENÍ – Lipová – lázně
Pojďte se se psím spřežením projet zasněženou krajinou Jeseníků a Rychlebských hor. Jízda na saních či terénní čtyřkolce je zážitek jak pro sportovce, tak i pro romantiky.
Jízdu se psím spřežením si můžete zarezervovat na telefonu 774 638 689.
Další informace naleznete zde.