Divadelní předplatné 2019

Datum akce: 5. 11. - 21. 12. 2018
Čas akce: 8:00
Zábřeh
Divadelní předplatné 2019

Zábřežská kulturní připravuje i na rok 2019 divadelní předplatné. Předplatné bude mít opět dvě skupiny nazvané podle našich sponzorů – TDK a HEVOS. Stávající abonenti mohou zakoupit předplatné na stejných místech od pondělí 5. listopadu do čtvrtka 15. listopadu. Noví zájemci o předplatné si mohou vybrat místa od pondělí 19. listopadu do pátku 21. prosince. V každé abonentní skupině jsou 4 představení. Pořadatelé si v případě nutnosti (změny na straně divadla) vyhrazují právo změny titulu nebo termínu jeho uvedení.

Přesné znění pravidel uvádíme zde:

VÝHODY PRO PŘEDPLATITELE:

 • PŘEDNOSTNÍ PRÁVO NÁKUPU PRO STÁVAJÍCÍ PŘEDPLATITELE
 • VÝHODNÁ CENA VSTUPENKY
 • JISTOTA STÁLÉHO MÍSTA V HLEDIŠTI
 • PŘENOSNOST ABONENTKY (lze ji darovat nebo zapůjčit)
 • ÚSPORA ČASU PŘI NÁKUPU VSTUPENEK
 • VEČERY VE SPOLEČNOSTI HERECKÝCH HVĚZD
 • VIP BONUS (symbolická cena vstupenky na komedii Mandragora v podání Divadla Václav)

PRAVIDLA DIVADELNÍHO PŘEDPLATNÉHO:

 1. Předplatné je možné zakoupit pouze v zábřežském informačním centru ve vestibulu kulturního domu (kontakty níže). Platbu lze přijímat v hotovosti, platební kartou, popř. prostřednictvím poukázky Unišek a karty Benefit Plus. Organizacím lze fakturovat oproti písemné objednávce. Nelze využít dárkové poukazy zakoupené u Zábřežské kulturní.
 2. Stávající předplatitelé mají přednostní právo zakoupit si místa, která využívají v sezoně 2018, také pro rok 2019. Tato možnost platí pro obě abonentní skupiny.
 3. Možnost zakoupit si abonentku mají stávající předplatitelé od pondělí 5. 11. (8.00) do čtvrtka 15. 11. 2018 (17.00). Na pozdější požadavky nebude brán zřetel. Při nákupu se předplatitel musí prokázat platnou abonentkou.
 4. Možnost rezervovat si místa on-line (na www.kulturak.info) a zakoupit abonentku mají noví předplatitelé (popř. stávající předplatitelé, kteří nevyužili možnosti přednostně si zakoupit svoje místa) od pondělí 19. 11. (8.00) do pátku 21. 12. 2018 (17.00). Na pozdější požadavky nebude brán zřetel. Platnost rezervace je 7 dní, poté je místo uvolněno do dalšího prodeje.
 5. Při zakoupení předplatného abonent předloží předem vyplněnou přihlášku. Přihláška je součástí propagačního letáku Divadelní předplatné 2019 vloženého do zpravodaje Zábřeh č. 21/2018 a lze ji také stáhnout na www.kulturak.info. Na emailovém kontaktu uvedeném v přihlášce bude abonent informován o termínech představení, popř. dalších záležitostech týkajících se předplatného.
 6. Zakoupené abonentky nelze přijímat zpět, po vystavení faktury je rovněž nelze měnit nebo vracet.
 7. V případě nově registrovaných organizací je nutné zaslat fakturační údaje (objednávku) předem na emailovou adresu enterova@ic.zabreh.cz nebo doručit osobně do infocentra.
 8. Abonentku pečlivě uschovejte, je nutné ji předložit při vstupu na každé z předplacených představení! Při ztrátě abonentky vám bude zdarma vystaven její duplikát.
 9. Ceny předplatného:

Abonentní skupina HEVOS:
pásmo A (řada 1 – 12 a 19, 21, 23, 25) = 1.400 Kč,
pásmo B (ostatní řady) = 1.240 Kč

Abonentní skupina TDK:
pásmo A (řada 1 – 12 a 19, 21, 23, 25) = 1.400 Kč,
pásmo B (ostatní řady) = 1.240 Kč.

Cena vstupenky na každé představení v rámci předplatného je minimálně o 50 Kč nižší než její cena v doprodeji (celková úspora v jedné předplatitelské skupině tak činí nejméně 200 Kč). Předplatitelé získají VIP bonus – slevu 70 Kč při zakoupení vstupenky na komedii Mandragora od renesančního autora Niccoly Machiavelliho v podání Divadla Václav (termín: jaro 2019). Předplatitel se musí prokázat platnou abonentkou.

UPOZORNĚNÍ

 • Pořadatelé si v případě nutnosti (změny na straně divadla) vyhrazují právo změny titulu nebo termínu jeho uvedení.
 • Informace o termínech představení a případných změnách budou předplatitelům zasílány na emailovou adresu uvedenou v přihlášce. Oznamte proto ve vlastním zájmu případnou změnu kontaktních údajů.
 • Předplatitelům budou na emailovou adresu zasílány rovněž měsíční programy kulturního domu a kina.

TITULY PŘEDPLATNÉHO

ABONENTNÍ SKUPINA HEVOS

15. 1. BOŽSKÁ SARAH

Herecké mistrovství Ivy Janžurové ve slavné hře o posledním létě proslulé herečky.
Komorní komediálně laděná hra o několika dnech na sklonku života legendy francouzského divadla Sáry Bernhardtové ve společnosti jediného muže – oddaného tajemníka Georgea Pitoua. Groteskní i jímavé rozhovory již nemohoucí a nemocné herečky s tajemníkem, který trpělivě snáší její rozmary i hašteřivost, otevírají nejen poutavý pohled na svět přelomu 19. a 20. století, ale především do osamělé duše velké osobnosti světového divadla.
Autor: John Murrell, režie: Alice Nellis
Hrají: IVA JANŽUROVÁ a KRYŠTOF HÁDEK / IGOR OROZOVIČ
Divadlo Kalich Praha. Délka představení: 2 hod. a 40 min. (včetně přestávky)

28. 3. PÁNSKÁ ŠATNA
Ypsilonka se vrací ke svému vynálezu totální improvizace!
Úspěšné písničky, řeči, atrakce a nápady. Nepropásněte jedinečnou příležitost nahlédnout tak trochu klíčovou dírkou do pánské šatny ypsilonských herců. Zažijete spontánní atmosféru, improvizační nápady, jedinečné propojení herců a diváků i trochu kolegiální škodolibosti.
Autor: kolektivní improvizace herců Studia Ypsilon, režijní vedení: Martin Dejdar
Hrají, zpívají a improvizují: MARTIN DEJDAR, JIŘÍ LÁBUS, PAVEL NOVÝ, JAN JIRÁŇ, MARTIN JANOUŠ a PETR HOJER          
Studio Ypsilon Praha. Délka představení: 1 hod. a 45 min. (bez přestávky)

říjen – CHVÁLA BLÁZNOVSTVÍ
„Kdo říká, že není magor, neříká pravdu.“
Příběh dvou přátel Ellinga a Kjella Bjarna, kteří spolu sdíleli pokoj v ústavu pro duševně nemocné a kteří stojí před velkou výzvou začít společný život mimo stěny léčebny. Divák se stává svědkem jejich střetávání se s každodenní realitou, která je pro oba přátele komplikovaná a přináší řadu velmi humorných situací. Zároveň však dobře rozumí osamocenosti hrdinů, jejich strachu z lidí i touze po lásce a přátelství.
Autor: Axel Hellstenius, režie: Jakub Nvota
Hrají: FILIP BLAŽEK, MARTIN HOFMANN, MICHAL SLANÝ, LENKA ZAHRADNICKÁ a ŠÁRKA OPRŠÁLOVÁ
Pantheon production Praha. Délka představení 2 hod. a 30 min. (včetně přestávky)

prosinec – MANŽELSKÝ POKER
Konverzační komedie slibující lehce pikantní zážitek.
Manželé se večer setkávají ve své vile. Jacqueline Bernarda podezírá z nevěry, a proto se ho na jeho zálety zpříma zeptá. Vzájemné vyložení karet na stůl vede ke zvláštnímu nápadu: oba manželé si své milence pozvou domů, aby je ten druhý poznal. Zatímco je dvojice na cestě do vily, v domě se nečekaně objeví bývalá Bernardova milenka se svým přítelem a také německá služka…
Autor: Marc Camoletti, režie: Petr Hruška
Hrají: JIŘÍ LANGMAJER, DANIELA ŠINKOROVÁ, KATEŘINA PINDEJOVÁ, ADÉLA GONDÍKOVÁ / KRISTÝNA JANÁČKOVÁ / JANA BERNÁŠKOVÁ, KRISTÝNA JANÁČKOVÁ / MICHAELA SEJNOVÁ, PETR STACH / MILOSLAV TICHÝ / VÁCLAV LIŠKA a JAN KRAFTA
Divadlo Palace Praha. Délka představení: 2 hod. a 10 min. (včetně přestávky)

ABONENTNÍ SKUPINA TDK

17. 3. ÚČA MUSÍ PRYČ
Komedie s překvapivými dějovými zvraty a brilantním slovním humorem, jež se týká problému, který znají snad všichni rodiče.
Emoce vřou, v prvním pololetí se známky dětí rapidně zhoršily, atmosféra ve třídě je špatná, navíc děti čekají zkoušky na osmiletá gymnázia. Kdo za známky nese zodpovědnost? Samozřejmě učitelka! A proto je nutné ji ihned odvolat. Učitelka však nedává svoji kůži zadarmo – nastaví rodičům zrcadlo a ukazuje se, že jejich děti jsou různým způsobem problémové a zdrojem nepokojů ve třídě.
Autor: Lutz Hübner, režie: Thomas Zielinski
Hrají: DAVID PRACHAŘ, IGOR CHMELA, LINDA RYBOVÁ, PETRA ŠPALKOVÁ, JANA JANĚKOVÁ ml. a KRISTÝNA FREJOVÁ
Divadlo Verze Praha. Délka představení: 1 hod. 35 min. (bez přestávky)

29. 4. TITANIC
Vtipná parodie pro dva komiky v mnoha úlohách.
V této komedii dvojice herců – jakési duo spekulantů začíná přemýšlet nad osudem Titaniku a rozebírat jeho příběh. Z dialogů se postupně stává divadelní rekonstrukce, herci na sebe berou podoby jednotlivých aktérů událostí. Jsou kapitánem, cestujícími, lodí, ledovcem… Hrají, zpívají, tancují, to vše doplněné o reálné informace a vizualizace. Postupně se ve své hře dostávají od konkrétních okolností potopení lodi k širšímu společenskému kontextu, a tím i k pointě své hry a příběhu. Titanik je v jejich podání najednou znovu přítomný, avšak už jako širší a současné téma.
Autor: John Fiske, režie: Jakub Nvota
Hrají: FILIP BLAŽEK a MIROSLAV VLADYKA
Divadlo Kalich Praha. Délka představení: 2 hod. (včetně přestávky)

září – TEĎ NE! ANEB NA TOHLE TEĎ NENÍ TA PRAVÁ CHVÍLE
Svižná komedie o muži, v jehož životě nic není takové, jak se zdá.
Frederik je úspěšný muž. Má krásnou ženu, dobré postavení, prosperující firmu. Jednoho dne ale srazí autem bezdomovce a vůbec netuší, jak se tato událost vepíše do jeho života. Ve Frederikově životě totiž nic není takové, jak se zdá.
Autor: Jean-Claude Islert, režie: Daniel Hrbek
Hrají: MICHAL DLOUHÝ, KAMIL HALBICH, KRISTÝNA FREJOVÁ, JANA KOTRBATÁ / BEATA KAŇOKOVÁ a FILIP ČAPKA / DAVID PUNČOCHÁŘ
Činoherní studio Bouře Praha. Délka představení: 2 hod. (včetně přestávky)

listopad – POSLEDNÍ ZE ŽHAVÝCH MILENCŮ
Skvělá komedie plná mistrných dialogů.
Odvěká mužská touha po milostných dobrodružstvích inspirovala autora k napsání komedie, při které se baví a smějí diváci bez rozdílu věku. Barney Tringold, starší majitel rybí restaurace v New Yorku, se po letitém spořádaném manželství odhodlá k první nevěře. Do bytu své stařičké maminky si postupně pozve tři různé typy žen a dostává se s nimi do neuvěřitelně komických a choulostivých situací s ještě komičtějšími výsledky.
Autor: Neil Simon, režie: Zdeněk Kaloč
Hrají: SIMONA STAŠOVÁ a PETR NÁROŽNÝ
Agentura Harlekýn Praha. Délka představení: 2 hod. 20 min. (včetně přestávky)