Ekosoutěž aneb s duchem Husykrkybrkem za přírodou Zábřežska se z epidemiologických důvodů přesouvá na školní rok 2021/20222

Datum akce: 15. 3 - 4. 6. 2021
Čas akce: Přesunuto na školní rok 2021/2022
Zábřeh

Ekosoutěž se přesouvá z epidemiologických důvodů na školní rok 2021/2022!

Soutěž je určena pro třídní kolektivy základních a mateřských škol.

Soutěžní kategorie:

Mateřské školy, 1. a 2. třídy ZŠ

3. – 6. třídy ZŠ

7. – 9. třídy ZŠ

Cílem je seznámit děti s okolní přírodou a přimět je k zamyšlení, jak upravit či doplnit lidmi pozměněné životní prostředí Zábřežska tak, aby se rozšířila místa vhodná pro život živočichů a růst původních a vzácných rostlin.

Jak bude probíhat pro 3. – 6. a 7. – 9. třídy ZŠ? Soutěž bude probíhat od 15. 3. do 4. 6. 2021. Je rozdělena do šesti kol. Vždy po čtrnácti dnech budou na uvedený email zaslány soutěžní úkoly s termínem splnění. Vypracované úkoly zašle vyučující opět emailem zpět.

Jak bude probíhat pro MŠ a 1. a 2. třídy ZŠ? Pro děti z mateřských škol a žáky 1. a 2. tříd ZŠ proběhne velká výtvarná soutěž s cílem originálním způsobem ztvárnit životní prostředí ve svém okolí a vyjádřit přání, jak by chtěli, aby jejich okolí vypadalo, aby tam mohla žít zvířátka a růst rostliny. Poté dílo vyfotit a poslat do 21. května 2021 na uvedený email. Pokud to epidemiologická situace dovolí, tak svá díla mohou po telefonické domluvě donést přímo do ZŠ a DDM Krasohled Zábřeh.

První místo v každé kategorii obdrží peněžní poukázku na nákup dle svého uvážení a zúčastní se exkurze v Separexu, odpadového centra zábřežské firmy EKO servis. Pro ostatní soutěžící kolektivy jsou nachystané věcné ceny. Nikdo neodejde s prázdnou. Každý zúčastněný kolektiv obdrží svázaný sborník všech prací.

Bližší informace na uvedených kontaktech.