Turistické informační centrum

Hlavní funkcí TIC je profesionálně prezentovat město a okolí, předávat úplné a objektivní informace.

TIC funguje v přízemí kulturního domu od února 2005. Poskytuje informace klientům z řad místních občanů, turistů i návštěvníků města a zajišťuje propagaci města a mikroregionu.

Požadované informace poskytují návštěvníkům tři pracovnice infocentra na 2,5 úvazku, čerpat je klienti mohou také z propagačních materiálů, nebo si je samostatně vyhledat na internetu (jeden počítač pro klienta je součástí vybavení infocentra). Vzhledem ke svému umístění plní infocentrum také funkci pokladny – předprodej a rezervace vstupenek do kulturního domu, kina Retro a v síti Ticketportal a Ticketstream.

Provozní doba TIC je od pondělí do pátku od 8 do 17 hodin. V měsících červenec a srpen je otevřeno i v sobotu od 9 do 13 hodin.

Od roku 2015 jsme členy A.T.I.C. – Asociace turistických informačních center České republiky.

Statistické údaje návštěvnosti

Celková návštěvnost TIC v roce 2017 činila 8.912 osob. Počet návštěvníků byl zhruba stejný jako v předchozím roce, byl také zaznamenán nárůst návštěvníků odjinud. Tento nárůst přikládáme zatraktivnění území novými turistickými cíli jako je železniční skanzen a novinky v rekreačním středisku Bozeňov. Přijíždí k nám především cyklisté, individuální turisté a rodiny s dětmi.  Podíl cizinců byl nízký, celkem 58 osob.

Nejvíce dotazů je formou osobní návštěvy, následují dotazy telefonické, zbývající část dotazů je prostřednictvím elektronické pošty. Nejčastější dotaz je na akce pořádané ve městě a okolí, interní informace související s provozem Zábřežské kulturní, s.r.o. a s  umístěním infocentra v přízemí kulturního domu. Dále doporučujeme a zajišťujeme jednotlivcům i skupinám ubytování ve městě a okolí. Velmi často předáváme kontakty na nejrůznější firmy a obchodníky a pomáháme s orientací ve městě. Zájem je také o vyhledávání vlakových a autobusových spojů. Od prosince 2010 zaznamenáváme statistiku návštěvnosti elektronicky. Systém monitoringu zavedla agentura CzechTourism pro certifikovaná turistická informační centra.

VÝROČNÍ ZPRÁVY KE STAŽENÍ ZDE: