Turistické informační centrum

Hlavní funkcí TIC je profesionálně prezentovat město a okolí, předávat úplné a objektivní informace.

TIC funguje v přízemí kulturního domu od února 2005. Poskytuje informace klientům z řad místních občanů, turistů i návštěvníků města a zajišťuje propagaci města a mikroregionu.

Požadované informace poskytují návštěvníkům tři pracovnice infocentra na 2,5 úvazku, čerpat je klienti mohou také z propagačních materiálů, nebo si je samostatně vyhledat na internetu (jeden počítač pro klienta je součástí vybavení infocentra). Vzhledem ke svému umístění plní infocentrum také funkci pokladny – předprodej a rezervace vstupenek do kulturního domu, kina Retro a v síti Ticketportal a Ticketstream.

Provozní doba TIC je od pondělí do pátku od 8 do 17 hodin. V měsících červenec a srpen je otevřeno i v sobotu od 9 do 13 hodin.

Od roku 2015 jsme členy A.T.I.C. – Asociace turistických informačních center České republiky.

Statistické údaje návštěvnosti

Celková návštěvnost TIC v roce 2014 činila 6.527 osob. Počet návštěvníků byl o něco nižší než v předchozím roce, ale zaznamenali jsme nárůst návštěvníků odjinud. Tento nárůst přikládáme zatraktivnění území novými turistickými cíli jako je železniční skanzen a novinky v rekreačním středisku Bozeňov. Přijíždí k nám především cyklisté, individuální turisté a rodiny s dětmi.  Podíl cizinců byl zanedbatelný, celkem 23.

Nejvíce dotazů je formou osobní návštěvy, následují dotazy telefonické, zbývající část dotazů je prostřednictvím elektronické pošty. Nejčastější dotaz je na akce pořádané ve městě a okolí, interní informace související s provozem Zábřežské kulturní, s.r.o. a s  umístěním infocentra v přízemí kulturního domu. Dále doporučujeme a zajišťujeme jednotlivcům i skupinám ubytování ve městě a okolí. Velmi často předáváme kontakty na nejrůznější firmy a obchodníky a pomáháme s orientací ve městě. Zájem je také o vyhledávání vlakových a autobusových spojů. Od prosince 2010 zaznamenáváme statistiku návštěvnosti elektronicky. Systém monitoringu zavedla agentura CzechTourism pro certifikovaná turistická informační centra.

VÝROČNÍ ZPRÁVY KE STAŽENÍ ZDE: