POZNEJTE KATASTR ZÁBŘEHA SE SPOJENÍM JARNÍHO ÚKLIDU

Datum akce: 21.3.2021
Čas akce: Kdykoli od 21. března 2021
Zábřeh
Jak nejlépe využít současnou situaci s omezením vycházek jen na katastru města? Procházky spojit s jarním úklidem. Již v minulosti se Zábřeh připojil k celorepublikové výzvě Ukliďme Česko. Letošní ročník bude s ohledem na aktuální situaci poněkud netradiční. Vše je založeno na dobrovolnosti a ochotě jednotlivců i rodin.
Samozřejmostí je dodržování vydaných opatření, tj. použití ochranných prostředků a neshlukování většího počtu osob. Úklid Zábřeha v rámci akce Ukliďme Česko startuje již 21. března, město dobrovolníkům poskytne rukavice a odpadkové pytle.
Koordinátorkou akce je vedoucí oddělení životního prostředí Květoslava Hýblová, se kterou je vhodné předem konzultovat lokality k úklidu.
Pracovní pomůcky je možné vyzvedávat v pondělí a středy na oddělení životního prostředí, Masarykovo nám. 6 (2. patro), po předchozí telefonické i online domluvě: 731 465 547, kvetoslava.hyblova@muzabreh.cz.
Podle charakteru odpadu mohou dobrovolníci vložit pytle s odpadem do nejbližších veřejných černých kontejnerů na komunální odpad, případně odpad vytřídit do barevných kontejnerů. Pokud v blízkosti úklidu nejsou veřejné kontejnery na odpad, je možné pytle s odpadem připravit na dostupné místo k vyzvednutí svozovým autem a telefonicky kontaktovat koordinátorku akce.
Dobrovolníci mohou z procházek spojených s úklidem zasílat na uvedený e-mail fotografie. Z nich bude deset nejoriginálnějších oceněno. Fotografie budou k dispozici pouze pro účely města Zábřeh a akce Ukliďme Česko.