Skryté příběhy Olomouckého kraje

Datum aktuality: 30. 6. 2017 - 31. 12. 2020
Skryté příběhy Olomouckého kraje

Jste hraví? Máte doma zvídavé děti? Vyveďte je do ulic a do přírody a objevujte Skryté příběhy Jeseníků a Střední Moravy, které pro vás připravil Olomoucký kraj.

Jde o krátké výletní trasy určené primárně pro děti mladšího školního věku, ale díky poutavému audio-vyprávění se zabaví i děti mladší. Jedná se tedy o propojení nenáročného pohybu, pobytu na čerstvém vzduchu s moderních technologií chytrých telefonů.

Postup je jednoduchý stáhnete si mobilní aplikaci Skryté příběhy (včetně map), vyberete si trasu, zaregistrujete se a můžete se příjemně bavit. Během výletu se zaposloucháte do příběhu historické postavy propojené s daným místem a na jednotlivých zastaveních vyplníte úkoly vedoucí k řešení zadaného problému. I přestože budete mít svůj mobilní telefon v off-line režimu, na trase se neztratíte a audio-instrukce vás provede poutavým příběhem bez datového připojení. Finální odměnou za splněnou misi je vyřešení úkolu a gratulace formou selfie s danou historickou postavou.

Na území Olomouckého kraje bylo zřízeno  6 „misí“ v následujících lokalitách:

V Šumperku vede trasa historickým centrem města, jehož obyvatelé potřebují pomoct se svým nenasytným pánem Janem ze Žerotína.

V Lázních Teplice nad Bečvou a Hranicích
Knížete Mojmíra II. pronásleduje jeho vlastní bratr s hordou nepřátel. Zachraňte ho, než ho zabijí.

Ve Šternberku malíř Handke maluje čtyři jinotajné obrazy, jenže se nedokáže trefit do představy zadavatele. Pomůžete mu?

V údolí Klepáčova a v sedle Skřítek ovládá nové osadníky v Jeseníkách strach, a proto jeden z nich jde do lesů zjistit, čím to je.

Ze Zlatých Hor se ztratily dva největší zlaté valouny, které kdy byly nalezeny v českých zemích. Pomůžete je vypátrat?

V Javorníku a Račím údolí biskup Schaffgotsch udělal v Javorníku centrum umění a ve své pokladně díru. Pomoz mu zachránit panství.