Tip na výlet

Datum aktuality: 15.5.2023
Tip na výlet

Turistické informační centrum Zábřeh pro vás připravilo tipy na turistické výlety v okolí Zábřeha a blízkých Jeseníkách. Vyhněte se zalidněným místům a vydejte se do přírody na pořádnou túru. Abyste se pořádně protáhli, posílili imunitu, objevili nová místa nebo po letech navštívili ta stará, nemusíte jezdit nikam daleko.

Rozhledna Bukovka
V malebném údolí řeky Desné stojí na samostatné vrcholu Bukového kopce krásna masivní dřevěná dvacetidvoumetrová rozhledna Bukovka.
Rozhledna se nachází na Předním Bukovém kopci v Hanušovické vrchovině (624m.n.m.), severně od obce Rapotín, v okrese Šumperk v Olomouckém kraji.
Sto jedenáct schodů, které vás zavedou na vyhlídkovou plošinu.
Rozhledna nabízí krásný výhled na údolí Desné a hřeben Jeseníku, Rychlebské hory a masiv Králického Sněžníku.
Spodní část rozhledny slouží jako útulna pro odpočinek a schování před nepříznivým počasím.

Jak se dostat nahoru?
Rozhledna je otevřená 24/7 a navštívit ji můžete kdykoliv.
Do Rapotína se můžete dostat buď autem nebo hromadnou dopravou jak ze Zábřeha s přestupem v Šumperku, tak i přímo ze Šumperka.
Zaparkovat můžete u obecního úřadu, kde se parkovné neplatí.
S rozhlednou je spojena naučná stezka Bukovka. Projít ji z Rapotína celou se vám rozhodně vyplatí. Její celková délka je 7,5 km. Začíná a končí v Rapotíně u obecního úřadu. Půjdete krásnou krajinou, z deseti informačních tabulí načerpáte vědomosti o krajině i obci Rapotín.
Po cestě naučnou stezkou si můžete užít lesní balneo. Je na stezce devátým stanovištěm, a to tím nejpříjemnějším. Turistická atrakce má relaxační charakter na bázi proslulých Priessnitzových procedur. Projdete se bosi speciálními káděmi se studenou pramenitou vodou a po nášlapném chodníčku vytvořeném z různých kamínků. Do kádě můžete ponořit také obě předloktí rukou. Tyto procedury vám pomohou k prokrvení končetin a podpoří váš tkáňový metabolismus. Poslední 2,2 kilometry pak už jen lehce seběhnete do cíle v Rapotíně.