Moravská stezka

Moravská stezka

Moravská stezka je cyklistická trasa, která spojuje Jeseníky s jižní Moravou. Cyklotrasa začíná na česko-polských státních hranicích a je vedena nádhernými partiemi Jeseníků. Od Hanušovic sleduje tok řeky Moravy, prochází lužními lesy Litovelského Pomoraví a přichází do hanácké metropole Olomouce. Dále je vedena přes Hanácké Athény – město Kroměříž, a podél Baťova kanálu až do vinařské oblasti jižní Moravy a Lednicko – valtického areálu.

Výlet je rozdělen do šesti etap, což ale neznamená, že trasu musíte projet během 6 dní, Naopak! Ideální je vyhradit na dovolenou celých 14 dní a namíchat si koktejl dle vaší chuti. Pokud se má jednat o trasu plnou zážitků, tak je třeba si ji vychutnat všemi smysly. Váš výlet proto doporučujeme zpestřit odbočkami na turisticky atraktivní místa v okolí stezky, jako jsou hrady, zámky, zoologické zahrady či technické památky. V těsné blízkosti Moravské stezky se nachází celá řada kvalitních ubytovacích a stravovacích zařízení, které rozhodně stojí za návštěvu! A pokud máte děti, tak nevadí, ba naopak. Právě tato stezka je svými parametry pro ně stvořená.

Etapa 1: Cyklistické putování zahájíme v malebné hraniční obci Mikulovice – můžete se tam dopravit vlakem z Jeseníka, kam vedou přímá vlaková spojení z Brna, Olomouce, Zábřehu na Moravě či Krnova. Trasa vede z Mikulovic k Zábřehu.

Etapa 2: Druhá etapa naší trasy bude z převážné části procházet chráněnou krajinnou oblastí Litovelské Pomoraví, která má za cíl ochranu přirozeného meandrujícího toku řeky Moravy a okolních lužních lesů. Trasa vede od Zábřeha k Olomouci.

Etapa 3: Třetí etapa nás provede z posledního města druhé etapy Olomouce krajinou úrodné Hané, přes historická městečka až do hanáckých Athén – města Kroměříže.
Trasa vede z Olomouce do Kroměříže.

Etapa 4: Na čtvrté etapě naší cesty nás povedou převážně komfortní cyklostezky na březích řeky Moravy. Trasa vede z Kroměříže k Uherskému Hradišti.

Etapa 5: Z posledního města čtvrté etapy Uherského Hradiště se vydáme do Kunovic, kde můžeme navštívit Letecké muzeum.
Trasa vede z Uherského Hradiště k Hodonínu.

Etapa 6: Poslední etapa naší cesty směřuje po cyklotrase č. 4 z posledního města páté etapy Hodonína, je vedena na jih krásnou krajinou a kopíruje tok řeky Moravy.
Trasa vede z Hodonína do Břeclavi.

 

Kontaktní informace
Webová stránka: www.moravskastezka.cz