Lesní bar v Horní Lipové

Lesní bar v Horní Lipové

Lesní bar uprostřed lesa, kde je možné občerstvit se vychlazeným pitím, sušenky jsou volně k mání a občas tu zavoní i teplé nápoje. Nikdo tu nehlídá ani neinkasuje, platí se do pokladničky. Lesní bar  je umístěn nad obcí Horní Lipová. Na nápad přišel a o bar se stará revírník Ing. Václav Pavlíček, který se rozhodl zpříjemnit cyklistům a turistům namáhavé výlety do kopců pomocí vkusných odpočívadel a přístřešků. Po celý rok si tu každý může dát cokoli, ale zaplatit nemusí vůbec nic. Přesto podnik dosud nezkrachoval. Turisté zde mají k dispozici širokou škálu nápojů, které chladí studená pramenitá voda, mohou si uvařit i kávu nebo čaj. Cedule s nápisem „výlov“ ukazuje k dřevěnému žlabu, ve kterém se chladí nejméně třicet plechovek s energetickým nápojem, sladkým pitím pro děti a pár plastových sáčků s džusem.

Hned vedle proud vody sprchuje také plechovky Pepsi Coly. Lesní bar funguje 24 hodin denně. K placení slouží nenápadná pokladnička.
 Asi devět set metrů nad hlavním barem vybudoval Václav Pavlíček další, Horní bar. Ten nabízí dokonce přírodní sprchu i s froté ručníkem a pohled na panorama Jeseníků volně přístupným dalekohledem. Občerstvení je občas připraveno také u posezení pod Fořtovým smrkem, nejvyšším smrkem Rychlebských hor. Jen zásobování občerstvovacích stanic Václavu Pavlíčkovi denně zabere hodinu, v létě i třikrát tolik. Kolik proviantu už tam nanosil, ale netuší. Nevede si žádné statistiky. A to i přesto, že všechno občerstvení dotuje ze svého.

Kontaktní informace
Telefon: 420 739 473 457
E-amilová adresa: barlesni@seznam.cz
Webová stránka: www.jeseniky.net/lesni-bar