Cyklotrasy na Zábřežsku

Cyklotrasy na Zábřežsku

Zábřežsko je regionem zdravé přírody, kde se můžete toulat na kole či pěšky. Rozmanitost a členitost krajiny nabízí zajímavé možnosti  od nenáročných tras vhodných pro rodinné vyjížďky a procházky až po terény určené zdatným cyklistům a turistům. Mikroregionem
Zábřežsko prochází dálková cyklotrasa 51 (Moravská stezka) a regionální cyklotrasa 521 z Moravské Třebové do Štítů.

Zábřežsko je regionem zdravé přírody, kde se můžete toulat na kole či pěšky. Rozmanitost a členitost krajiny nabízí zajímavé možnosti od nenáročných tras vhodných pro rodinné vyjížďky a procházky až po terény určené zdatným cyklistům a turistům. Mikroregionem
Zábřežsko prochází dálková cyklotrasa 51 (Moravská stezka) a regionální cyklotrasa 521 z Moravské Třebové do Štítů.

Zde je naše pozvánka na cyklotoulání Zábřežskem.

Cyklotrasy na Zábřežsku

Trasa I. směr Svébohov - Štíty – Drozdovská Pila

Trasa II. Dolní Bušínov – Hynčina – Hoštejn

Trasa III. Chromeč – Postřelmov – Brníčko

Trasa IV. Jestřebí – Krchleby – Dolní Bušínov

Trasa V. Zvole – Háj – Třeština

Trasa VI. Růžové údolí – Drozdovská Pila - Hněvkov

Trasa VII. Svébohov – Jedlí – Drozdov

Trasa VIII. Štíty – Horní Studénky – Václavov

NÁŠ TIP:

Ochutnej Moravu na kole

Ochutnej Moravu na kole je název nové gastronomické cyklotrasy na Mohelnicku a Zábřežsku. Svazek obcí Mikroregionu Mohelnicko a lokální výrobci připravili speciální cyklotrasu, která cyklisty zve k návštěvě jedinečných regionálních výrobců. Partnerem projektu je i město Zábřeh.

Spojte příjemné s užitečným a na kole si zajeďte pro gurmánské zážitky. Trasa o délce 91 km vás provede moravskou krajinou s krásnými výhledy z kopců Nízkého Jeseníku nebo Zábřežské vrchoviny. Náročnější zvlněné terény vystřídá pohodová jízda Litovelským Pomoravím a rovinou Hané.

Projížďku si můžete okořenit dobrým jídlem na třinácti gastronomických zastávkách. Cestou potkáte řadu chuťově inspirativních míst – rodinné farmy, tradiční výrobny, cukrárny, kavárny či muzea.

Připraveny jsou i mapky, herní karty a odměny k cyklotrase „Ochutnej Moravu na kole“. Veškeré materiály a informace si můžete stáhnout na www.ochutnejmoravunakole.cz nebo je vyzvednout na stanovištích.