Rodinná konzervárna Via Delicia

Rodinná konzervárna Via Delicia

Rodinná firma pana Bezchleby sídlí v Zábřehu na ulici Leštinská 30, ale jejich výrobky můžete zakoupit v Zábřehu také v Řeznictví Šebesta nebo v Levandulové kavárně.
Vyrábí poctivé zavařeniny a masové delikatesy způsobem, jaký znali již naši předkové za první republiky.
Manufaktura na zavařování masových lahůdek a plodin všelikých volně i v sadech rostoucích.

Na počátku založení značky Via Delicia byl nález staré knihy z roku 1925 o zavařování, s pečlivými zápisky původní majitelky – zřejmě hospodyně ze statku. Neuvěřitelná bohatost čerstvých surovin od pozdního jara do podzimu a zároveň omezené možnosti uchování potravin ji vedly k využívání tehdy moderní konzervace zavařováním plechovkách a zavařovacích sklenicích. Tím si naši předkové dokázali prodloužit sezónu konzumace plodin až do zimy, nebo do začátku nové sklizně. Některé recepty jsme ponechali v původní podobě, jiné jsme mírně upravili a na dalších ještě pracujeme a dolaďujeme je. Aby byly výrobky co nejvíce autentické, rozhodli jsme se používat i tradiční zavařovací sklo zn. Weck. Některé tvary této značky se skutečně používaly už koncem 19. století.

Na Leštinské ulici je nově otevřen showroom –  palác chutí, kde můžete nejen nakoupit kvalitní produkty konzervárny Via Delicia, ale například i ochutnat praženou kávu a další produkty se značkou Jeseníky originální produkt.