Branná

Branná

Branná je malebná historická obec (a od roku 1992 městská památková zóna) v podhůří Jeseníků při hlavní komunikaci z Hanušovic k Ramzovskému sedlu, v nadmořské výšce 600-650m v nádherném údolí říčky Branné. Branná spolu s Ostružnou, Petříkovem a Ramzovou jsou hodnoceny jako jedny z nejlepších podhorských středisek turistiky a zimních sportů v celé oblasti Jeseníků. Nabídka služeb pro turisty je opravdu široká, své si v Branné najdou milovníci zimních sportů i letní turistiky nebo cykloturistiky. Branná nabízí příjemné strávení volného času pro všechny generace a to ve všech ročních obdobích.

 

Zámek Kolštejn

Renesanční zámek Kolštejn vznikl v 16. století přestavbou gotického hradu Goldek, který na kopci v horské obci později přejmenované na Brannou už počátkem 14. století nechal vybudovat rod Wüstenhube. Během 15. století se hrad stal mohutnou pevností, z níž se do současné doby zachovala obvodová zeď, část západního paláce a do značné míry přestavěná velká věž. Prohlídka trvá něco málo přes 30 minut, po dohodě s kastelánem může být i večerní za svitu loučí, a to i mimo sezónu. Kolštejn také každoročně hostí několik kulturních a společenských akcí.

Naučná stezka Pasák

Naučná stezka byla zřízena v roce 1980 v působivém okolí obce Branná. Na 12,5 km turisticko-rekreační trasy je 14 polytematických zastavení. Začátek stezky je v obci Branná pod žel. stanicí, dále vede přes louky s bohatou květenou do přírodní památky Pasák.

Ski areál Branná

Ski areál disponuje třemi sjezdovkami, které jsou vhodné jak pro začátečníky, tak pokročilé lyžaře.

Wellness Hotel Kolštejn

Wellness Hotel Kolštejn je dokonalým místem pro odpočinek a relaxaci. Působivé wellness centrum s kapacitou 35 osob nabízí finskou saunu, whirlpool, bazén, tepidárium, Keltskou saunu, solnou terapii a různé masáže.

Minipivovar Kolštejn

Minipivovar Kolštejn se nachází v centru obce Branná – na nejmalebnějším náměstíčku v Jeseníkách. Minipivovar Kolštejn je součástí komplexu Relax centra Kolštejn.

Cukrárna U zámku

Cukrárna je známá díky staroměstským máslovým trubičkám, které se mohou pyšnit tím, že mají ochrannou známku a díky jejich výborné chuti získaly značku Regionální produkt. Cukrárna dále nabízí široký sortiment kávy. Otevřena je pouze v době turistické sezóny.

Kontaktní informace
Adresa: Informační centrum Branná, Přízemí domu čp. 62, Branná 788 25
Telefon: 702 275 522
E-amilová adresa: icbranna@seznam.cz
Webová stránka: www.icbranna.cz/