Dlouhé stráně

Dlouhé stráně

Přečerpávací vodní elektrárna Dlouhé Stráně se v roce 2005 zařadila mezi 7 největších divů České republiky a patří tak mezi nejvýznamnější české památky jako třeba hrad Karlštejn nebo zámek Hluboká. Od roku 2010 je horní nádrž přečerpávací vodní elektrárny Dlouhé Stráně přístupná 6 sedačkovou lanovkou z blízkého lyžařského areálu Kouty. Lanovka vás vyveze 4,5 km pod horní nádrž. K ní se potom dostanete pěšky, na kole nebo využitím minibusu, který tam jezdí kyvadlově. Nově je přístupná 2,5 km trasa lesem po červené, která vede až na korunu horní nádrže.

Na cyklisty čeká v Koutech nad Desnou široké vyžití. Pokud se chcete jen dostat s kolem k horní nádrži Dlouhých Strání, tak můžete využít 6 sedačkové lanovky, která vás i s kolem vyveze na Medvědí horu, odkud můžete pokračovat až k horní nádrži.

Vyznavači adrenalinu si mohou užít trasy Bike parku. Všechny trasy Bike parku začínají na horní stanici lanovky, tedy na Medvědí hoře (1100 m. n. m.). Trasy mají různé obtížnosti. Nejlehčí trasy pro silniční a trekingová kola navazují na síť cyklotras v okolí horní nádrže Dlouhých Strání. Zde je zároveň umístěn 2,5km okruh pro inline brusle v nadmořské výšce 1350 m. Zbývající trasy začínající na Medvědí hoře jsou určeny pro horská kola. Trasa Uhlířská stopa je lehčí trasa, dlouhá 5 km a je určena pro pokročilé jezdce. Stará medvědice – lesní freeride trail – 3 km dlouhá trasa určená pro zkušené jezdce na celoodpružených kolech. Hřebenovka je 3,5 km dlouhá trasa vhodná pro zkušené jezdce na celoodpružených kolech. Poslední trasou Bike parku je trasa Koutíkův sen, která je ze všech nejtěžší a proto je určena pro ty nejzkušenější jezdce.

Také běžkaři si v zimě na Dlouhých stráních přijdouna své. Celých 20 km můžete absolvovat, když vyjedete lanovkou na Medvědí horu. Odtud se vydáte po červeně značené cyklotrase kolem vrtulí k Tetřeví chatě a odtud na rozcestí Pod horní nádrží PVE. Odtud pokračujete po zeleném cykloturistickém značení, po cca 1 km zelená odbočuje doleva, vy pokračujete rovně a stopa nás vyvede na vrchol Dlouhých strání. Vrátíte se zpět k odbočce zelené cyklotrasy a pokračujete po ní směr rozcestí U Okenní štoly a rozcestník Malá Jezerná. Následuje 2 km dlouhý sjezd, kdy klesnete o 200 výškových metrů. Pokračujete stále po zelené cyklotrase, po necelých 5ti km přijíždíme na rozcestí Margareta lovecká chata. Odtud pokračujete po zelené zpět k horní stanici lanovky a sjedete do Koutů lanovkou.
Další informace k trasám v okolí Dlouhých Strání naleznete zde.

 

Kontaktní informace
Telefon: 583 283 282, 602 322 244
E-amilová adresa: info@k3-sport.cz