Rapotín

Rapotín

Zemědělský skanzen Rapotín – zemědělský skanzen „U Havlíčků“ Rapotín se buduje z vyhořelé, opuštěné a silně zdevastované zemědělské usedlosti (jehož bývalé stavby se postupně zpřístupňují, okolní pozemky se vrací – vykupují do původních rozloh) jako zemědělský skanzen za záchranu rázu venkova, fauny a flóry podhůří Jeseníků. Naším cílem je zachránit bohaté kulturní tradice regionu a identitu českého národa a navázet na ně. Hlavním záměrem nadšenců je záchrana umu a rukodělné práce našich předků pro další generace údolí Desné a Hanušovické vrchoviny.

Okolní plochy postupně přetváříme na lesopark – miniarboretum s volně vypuštěnými zvířaty jako minisafari. Návštěvníci se pro zpestření mohou nechat svézt na koni a nejmladší na oslících. Mimo jiné jsme se také zapojili do programu záchrany živočišných druhů zvířat. Nedílnou součástí je Dětský zábavní koutek s posezením a volně přístupným ohništěm, kde si každý může ohřát tu svou turistickou specialitu.

Pro svoji ojedinělost, netypičnost, zvláštnost a funkčnost celého areálu včetně exponátů, je areál také doporučován pro všechny druhy a stupně škol v rámci výuky výjezdního vyučování. Vstup do celého areálu je bezbariérový. Areál je zařazen do Lexikonu turistických zajímavostí ČR, značených tras (červená, žlutá a mezinárodních cyklo a autotras po modré) a cyklotras KČT 51-53 a 6114.

Letní sezóna – 1. 4. – 31. 10. 8:00 – 20:00 hodin
Zimní sezóna – 1. 11. – 31. 3. 8:00 – 17:00 hodin

Kontaktní informace
Telefon: 583 216 197, 603 870 921

Mohlo by vás zájímat