Vyhlídka Humenec

Vyhlídka Humenec

Od července roku 2021 je v místní části Zábřehu – Skalička poblíž vrcholu kopce Humenec otevřena nová vyhlídka. Z vyhlídky je působivý výhled na významná místa města, ale i kopce Zábřežské a Hanušovické vrchoviny a Jeseníky.

Vyhlídková plošina se nachází 3 m nad terénem. Hlavní konstrukční materiál tvoří betonový monolit se schodištěm. Ocelové sloupy částečně podpírají plošinu, pod kterou je umístěno kryté posezení. Stavbu ocení i děti. Po zdolání dvanácti schodů se mohou dolů svézt na skluzavce.

Zároveň je poblíž vyhlídky vysazeno 57 stromů, zejména krajové odrůdy jádrovin a peckovin ale i netradiční druhy ovoce, jako např. temnoplodec černoplodý či hruškojeřáb ouškatý. Všechny tyto ovocné stromy budou navazovat a doplňovat stávající porosty ve svazích mezi terasami. Výsadbou krajových odrůd dřevin se zvýší biodiverzita a podíl zeleně v krajině.

Na vyhlídku vede zelená turistická trasa, která začíná v Zábřehu u restaurace Rafanda, pokračuje přes vyhlídku, ulici Pod Březinou a končí u bikeparku.