Jak se k nám dostanete

Autem

Zábřeh je dostupný hned z několika směrů:

Mohelnice – Zábřeh:            silnice I.tř. č.44

Šumperk – Zábřeh:              silnice I.tř.č.44

Olšany – Zábřeh:                  silnice I. tř. č. 11

Štíty –  Zábřeh:                      silnice I. tř. č. 368 do Rovenska, silnice I. tř. č. 369 směr Zábřeh

Úsov –  Zábřeh:                     silnice I. tř. č. 315

www.mapy.cz

Vlakem

Zábřeh je také důležitým železničním uzlem. Cestujícím je k dispozici nepřeberné množství rychlíků, vlaků InterCity, osobních vlaků pro regionální dopravu. Rychlé a komfortní spojení s Prahou a Olomoucí a Ostravou zajišťuje moderní vlak společnosti RegioJet, který Vás přepraví ze Zábřehu do Prahy za pouhé dvě a čtvrt hodiny. Je také přestupním bodem k železniční trati směr Šumperk a Jeseník.

Aktuální informace o vlakových spojích najdete na serveru www.cd.cz/spojeni. Jízdenky na hlavní vlakové spoje si můžete on-line zakoupit na www.cd.cz/eshop. Informace o osobní dopravě po ČR získáte zdarma také na tel. čísle: 840 112 113. Kontakty na vlakové nádraží v Zábřehu naleznete na portálu Českých drah.

Informace ČD na tel. čísle: 972 743 204

http://jizdnirady.idnes.cz/vlaky/spojeni/

Autobusem

Pokud se rozhodnete do Zábřehu přijet autobusem, můžete využít autobusových zastávek Autobusové nádraží Valová a autobusové zastávka Poliklinika, které jsou ve středu města. Autobusová zastávka Nádraží ČD se nachází před vstupem do odbavovací haly železniční stanice Zábřeh na Moravě.

Jízdní řády – autobusy

Městská hromadná doprava je zajištěna 2 autobusovými linkami, které spojují během celého dne střed města s jeho vzdálenějšími místy. Jízdenky jsou k dostání přímo u řidičů MHD.

Jízdné: Plné 9 Kč, poloviční 4 Kč, děti do 6 let zdarma.
Od 1. ledna 2018 městskou dopravu zajišťují zcela nové nízkopodlažní autobusy vhodné pro přepravu občanů s tělesným postižením a občanů s dětskými kočárky. Zároveň došlo i k zavedení zlevněného časového jízdného pro seniory nad 70 let věku, kteří tak nyní mohou využívat služeb MHD za 100 Kč na rok.

www.kidsok.cz/tarif-br-a-prilohy/

PLATNÉ JÍZDNÍ ŘÁDY:

www.portal.jizdnirady.cz

Po městě i okolí lze cestovat vozy TAXI.

Kontakt TAXI: 800 100 282, 602 539 114 p. Čermák