Parkování

Velké neplacené parkoviště se nachází na horním Masarykově náměstí. Další větší odstavná plocha je u městského stadionu na ul. Postřelmovské.

Časově omezené parkování je u Marketu Nova na ul. Kozinova.

Placené parkování je na dolním náměstí Osvobození, na ul. Kozinova, malé parkoviště před nádražím a velké přednádražní parkoviště.

Čas placeného parkoviště: pondělí – pátek    7:00 – 18:00

Parkovné:

30 minut      5 Kč

1 hodina      10 Kč

2 hodiny      20 Kč

celodenní parkovné    30 Kč

každý další den          20 Kč.

Permanentní platby parkovného (platí na všech placených parkovištích ve městě Zábřeh):

Měsíční         250 Kč

Čtvrtletní      750 Kč

Celoroční   3 000 Kč.

Permanetní platby parkovného (platí pouze na velkém parkovišti č. 2 v lokalitě přednádraží):

Čtvrtletní      500 Kč

Pololetní    1 000 Kč

Celoroční   2 000 Kč.

Permanentní karta je nepřenosná na ostatní placená parkoviště.

PARKOVÁNÍ V PŘEDNÁDRAŽNÍM PROSTORU:

REGIOJET nabízí parkování zdarma ke zpáteční jízdence i v Zábřehu:

http://www.regiojet.cz/praha-kosice/sluzby/parkovani/

  • parkování zdarma lze využít při návratu do 24 hodin včetně cesty tam a zpět (počítá se doba od zaparkování do vyzvednutí vozidla)
  • v průběhu online rezervace zvolte doplňkovou službu: parkování v Zábřehu zdarma (v druhém kroku při výběru sedadla-pod schématem vozu)
  • v rezervačním systému v sekci „Spravovat doplňkové služby“ si vytiskněte potvrzení o parkování
  • přijeďte na vyhrazené parkoviště (označené panelem) a zaparkujte
  • umístěte vytištěné potvrzení o parkování za přední sklo svého auta
  • parkování nelze objednat pomocí SMS, aplikace nabo přes M-stránky
  • parkování je nutné objednat nejpozději 1 hodinu před odjezdem vlaku

Důležité upozornění: v průběhu dne jsou auta na tomto vyhrazeném parkovišti kontrolována Městskou policií Zábřeh a majitelé aut, kteří nebudou mít viditelně umístěné platné potvrzení za předním sklem svého auta, budou pokutováni dle sazebníku Městské policie Zábřeh.

Ve středu 06.02.2013 byl v prostoru přednádraží ČD – velké parkoviště č. 2 – instalován parkovací automat, který slouží k provedení platby za parkovné na tomto parkovišti. Prostřednictvím parkovacího automatu si mohou řidič, kteří hodlají využít parkoviště k odstavení svého auta, zakoupit parkovací lístek. Automat nabízí platby prostřednictvím mincí v hodnotách 5 Kč, 10 Kč, 20 Kč a 50 Kč a dále bankovkami v hodnotách 100 Kč, 200 Kč a 500 Kč. Navíc umožňuje řidičům také platbu platební kartou. Systém parkovacího automatu vrací přeplatek – rozdíl mezi zvolenou délkou parkování a vloženou finanční hotovostí do parkovacího automatu.

Ceny za parkovné dle schváleného ceníku radou města jsou v pondělí až pátek v době od 07:00 hodin do 18: 00 hodin 5 Kč za 0,5 hodiny, 10 Kč za 1 hodinu, 20 Kč za 2 hodiny, 30 Kč za 1 den a 20 Kč za každý další den. V sobotu a v neděli je parkování zdarma.

Kromě úhrady parkovného přímo v automatu hotově nebo platební kartou lze zakoupit na Odboru technické správy MěÚ Zábřeh, Masarykovo náměstí 510/6, roční permanentní kartu v ceně 2.000 Kč. Karta je však platná pouze pro toto dané parkoviště a je nepřenosná na ostatní placená parkoviště ve městě Zábřehu.

Pro řidiče, kteří budou parkovat na velkém parkovišti č. 2, platí povinnost úhrady parkovného od 01.03.2013.

Permanentní karty jsou v prodeji u pana Jana Theimera, MěÚ Zábřeh, Masarykovo náměstí 6 (zámek), I. podlaží vlevo, kancelář č. 133, permanentní karty jsou přenosné.