Turistický TIP: Z rozhledny na rozhlednu

Turistický TIP: Z rozhledny na rozhlednu

Turistické informační centrum Zábřeh doporučuje turistický výlet do blízkého Bludova. Okolí Bludova je ideálním prostředím pro turisty a milovníky rozhleden. Na tomto výletu navštívíte dvě rozhledny, projdete část naučné stezky, uvidíte řadu církevních památek a navíc se můžete příjemně občerstvit.

Praktické informace:
Délka trasy: 13 km
Předpokládaná doba: 4 hodiny
Stoupání: 400 m
Klesání: 400 m
Zajímavosti na trase: Zámek Bludov, rozhledna Háj, zřícenina hradu Bludov, Bludoveček, kaple Nejsvětější Trojice, rozhledna Brusná

Tento výlet začíná u bludovského zámku, kde případně můžete zaparkovat auto. Pokud přijedete do Bludova vlakem, můžete trasu absolvovat v jiném směru. My však už od zámku vycházíme po červené turistické značce vedoucí po třídě A. Kašpara, kolem kostela sv. Jiří a dále po ulici Jana Žižky. Dojdeme na konečnou autobusovou zastávku. Nyní nás červená značka povede lesem až ke kostelu Božího Těla, u kterého je umístěna i křížová cesta. U kostelíčka se napojíme na zelenou značku, která nás asi po kilometru přivede k rozhledně Háj tyčící se nad Šumperkem. Z rozhledny pokračujeme po zelené značce až k rozcestí, na kterém si můžete vybrat, jestli se vydáte po červené značce přes vrchol Chocholík (548 m. n. m.) nebo budete pokračovat po zelené. Za nedlouho se obě značky znovu setkají. Pokračujete dále po červené značce přes místo, kde stávala zřícenina hradu Bludov. Nacházíte se přibližně v polovině trasy, proto přichází na řadu slibované občerstvení. To najdete v Bludovečku. Posilněni se můžete vydat na cestu po zelené značce, obezřetně přejít frekventovanou silnici a napojit se na naučnou stezku Bludovská stráň, která vás přivede k rozhledně Brusná. Odtud je to už jen kilometr k bludovskému zámku. Tento okruh je celkově dlouhý 13 km.