Dolní Morava

Dolní Morava

STEZKA V OBLACÍCH – Stezka v oblacích na Dolní Moravě návštěvníkům umožní projít se v korunách stromů s jedinečným výhledem na horské masivy v okolí. Svým tvarem má připomínat let nočního motýla. Stezku najdete poblíž horní stanice lanovky Sněžník ve výšce 1 116 metrů. Ti odvážnější mohou k cestě dolů použít 100 m dlouhý nerezový tobogán s okýnky, který je bezpečně přivede až k samotnému úpatí stezky. Naopak k přesunutí se z jednoho patra do druhého můžou turisté vyzkoušet atrakci nazvanou rukáv vyrobenou z husté sítě. Na samém vrcholu stezky ve výšce 50 metrů nad zemí vás čeká odpočinková síťová kapka.

SKY BRIDGE 721 – Nejdelší visutý most světa, kdy se ocitnete 95 metrů nad hlubokým horským údolím Po 721 metrů dlouhé lávce přejdete z jednoho horského hřebenu na druhý. Konstrukci drží šest hlavních nosných lan – tažná síla každého z nich je 360 tun a 60 větrných lan různého průměru. Šířka lávky je pak 1,2 metru. Vstup na Sky Bridge 721 najdete za horskou chatou Slaměnka u horní stanice sedačkové lanovky Sněžník, která vás pohodlně dopraví až na místo vstupu. Trasa přes visutý most Sky Bridge 721 je JEDNOSMĚRNÁ a po výstupu z mostu vás provede po naučné stezce Most času v délce 2 km propojené se hrou s prvky rozšířené reality pro dospělé i děti zpět k místu vstupu. Vstup se nedoporučuje lidem se závratěmi, strachem z výšek nebo osobám s omezenou pohyblivostí.

MAMUTÍKOVY ZÁŽITKOVÉ PARKY – Nachází se zde Mamutíkův vodní park, Lesní zážitkový park, Pískový svět, Dětský park Amálka a Obří mamut. Vstup do Mamutíkových zážitkových parků najdete za nástupní stanicí sedačkové lanovky Sněžník a Mamutí horské dráhy směrem k Adrenalin parku.

MAMUTÍ HORSKÁ DRÁHA – Připravte se na adrenalinovou jízdu v délce 3 kilometry lesním terénem i na otevřených pláních. Při převýšení 364 metrů projedete 25 bleskurychlých zatáček, dvojnásobný 360° karusel, osmičkovou smyčku, podzemní tunel a zhoupnete se na 4 parádních jumpech nad lesními cestami. Při jízdě na dráze se sklonem až 30% vyvinete rychlost až 50 km/h. Mamutí horskou dráhu najdete v areálu Sněžník s nástupní stanicí u letní sedačkové lanovky Sněžník.

TRAIL PARK – V areálu se nachází Selský flow trail – 7 km (druhý nejdelší trail lehčí obtížnosti vhodný pro mírně pokročilé jezdce všech generací), Mlýnský trail  – 8 km (nejdelší trail lehké obtížnosti vhodný pro úplné začátečníky a rodiny s dětmi), Lesní trail – 5,2 km (strmější sklon trasy pro především pokročilejší bikery, kteří ocení vyšší klopenky, častější příležitost ke skoku, přejezdy, dropy nebo skoky s lavicí) a Mamutí trail – 3,2 km (technicky náročný trail je výzvou pro zkušené bikery).

ADRENALIN PARK – Vyberte si z 5 tras různých obtížností od modré trasy pro středně pokročilé až po černou trasu pro lanové experty. Můžete si také vyzkoušet adrenalinový okruh s lanovými přejezdy a vaše děti mohou vyrazit na dětský okruh. Na adrenalinové věži s výškou 14 metrů si můžete vyzkoušet hned 4 atrakce pro skutečné adrenalinové nadšence – horolezeckou stěnu (na dvou stěnách adrenalinové věže najdete umělou horolezeckou stěnu s úchyty, kde si zatrénují jak zkušení lezci, tak i ti, co si to chtějí jen vyzkoušet), lanovku (lanovkou se svezete z adrenalinové věže nad sjezdovkou až do korun stromů s dojezdem v délce 400 metrů), Power Fan (na věži si můžete vyzkoušet také skok volným pádem s rychlým klesáním z výšky i jemným přistáním díky mechanismu s větrákem, který neustále a bezpečné kontroluje volný pád) nebo Double Big Swing (pokud jste odhodlaní zažít opravdu něco extra, tak si zvolte houpačku Double Big swing, která vám dopřeje překvapivě mohutné zhoupnutí  z výšky 13 metrů pro dvě osoby nebo i vás samotné).

Kontaktní informace
Telefon: 602 378 150
E-amilová adresa: resort@dolnimorava.cz
Webová stránka: https://www.dolnimorava.cz/

Mohlo by vás zájímat